GunMan: Až příliš reálná střílečka?

Reálná FPS akce za pomoci fotoaparátu a wifi připojení, kterou zažijete opravdu na vlastní kůži.

Rozšířená realita byla jedna z nových vlastností, které Apple představil s firmwarem 3.0. V době představení nikdo nevěděl co to je a k čemu by se to dalo využít. Postupně se začaly objevovat první aplikace a hry využívající tuto technologii. Nyní dokonce přišla střílečka, která bude reálná natolik, že to již v podstatě (bez újmy na zdraví) víc ani nejde.

K celé hře potřebujete iPhone (iPod Touch bohužel není podporován, jelikož je potřeba fotoaparát) a (nejlépe) jednobarevné tričko. Za pomoci fotoaparátu míříte na další hráče a snažíte se je “zastřelit”. Při zásahu se to dozvíte jak vy, tak soupeř, kterému iPhone zavibruje.

Hráči si nejdříve navolí barvu vlastního trička, délku hry a mohou hrát. Obrovská nevýhoda ovšem je, že mohou hrát pouze pokud jsou připojeni na stejnou wifi síť, což opravu dost omezuje, dosah wifi přecijen není neomezený narozdíl od 3G sítí, které by se hodily daleko více. Omezený dosah ovšem zároveň zaručuje, že vám protihráč jen tak neodejde domů …

Na displeji se vám zobrazí zaměřovač, který vám usnadní trefování do ostatních hráčů. Jste omezeni také množstvím nábojů, a tak nemůžete vysolit několik dávek za sebou, ale pouze jednou vystřelíte a musíte přebít zatřesením iPhonu. Problém však je, že protivník může najít předmět se stejnou barvou, jako má vaše tričko. Pokud do něj vystřílí “olovo”, tak získá body navíc a vy se můžete jen divit, proč vám ten iPhone pořád vibruje, když nikoho nevidíte. Bohužel je tento problém asi jen těžko řešitelný a jediné co zbývá, je důvěřovat ostatním hráčům.

Na konci hry si můžete svoje povedené střely uložit na památku nebo je rovnou odeslat na Twitter a pochlubit se tak ostatním. Rovněž se vám vypíše statistika povedených a nepovedených útoků a další detaily o hře.

Pokud chcete vyzkoušet tuto originální hru, tak je nyní na App Store dočasně zdarma. Již brzy se ovšem cena zvedne. Rozhodně ovšem před vyzkoušením doporučuji zvážit, jestli vám možnost rozbití iPhonu stojí za tuto novodobou “zábavu”.

19 comments
  1. Hru jsem zkoušel a nestojí mi ani za to, aby zabírala paměť v telefonu. Je to pomalé a nespolehlivé. Jistě by nápad byl zajímavý, ale vývojáři této hry jej zpracovali nejhůře, jak to jen jde.

  2. Hru jsem zkoušel a nestojí mi ani za to, aby zabírala paměť v telefonu. Je to pomalé a nespolehlivé. Jistě by nápad byl zajímavý, ale vývojáři této hry jej zpracovali nejhůře, jak to jen jde.

  3. asi by to byla sranda, kdyby to hralo tak 5 proti 5 lidem, ale urcite by to muselo podporovat minimalne GPRS.

  4. asi by to byla sranda, kdyby to hralo tak 5 proti 5 lidem, ale urcite by to muselo podporovat minimalne GPRS.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhoneDevCamp: přijďte na pražskou konferenci

Následující článek

StickWars: stick panáci útočí

Související články

Twitter: nový update pro iOS zařízení přináší push notifikace

V dnešních ranních hodinách byla vydána aktualizace oblíbené aplikace Twitter (dostupné zdarma na AppStore) jak pro iPhone, tak i pro iPad. Tento update nese číselné označení 3.2.1 a přináší zejména push notifikace. Kvůli této absenci byly k této aplikaci často směřovány výtky. Aplikace vás nově může upozornit jak na nově příchozí zprávu, tak i odpovědí na váš tweet ve tvaru @jmeno.