IM+ Pro: Univerzální messenger do kapsy

Hledáte univerzální aplikaci pro řadu komunikačních protokolů? Uznejte sami, že je lepší mít všechno na jednom místě, než používat několik aplikací a přepínat mezi nimi. Jednou z těch nejlepších voleb je bez pochyby IM+.

Hledáte univerzální aplikaci pro řadu komunikačních protokolů? Uznejte sami, že je lepší mít všechno na jednom místě, než používat několik aplikací a přepínat mezi nimi. Jednou z těch nejlepších voleb  je bez pochyby IM+.

Tato aplikace snoubí v sobě hned několik populárních komunikačních protokolů či sociálních sítí. V první řadě je to podpora Facebook chatu, ICQ, Twitteru, Skypu a mnoha dalších. Jakýmsi nadstandardem oproti jiným těmto univerzálům je integrovaný webový prohlížeč, takže už nemusíte přepínat mezi Safari a IM+. Prohlížeč sice není tak „vyšperkovaný“ jako samotné Safari, ale na běžné prohlížení internetového obsahu a vyplnění času při chatování je to dostačující.

Přidávání účtu je jak se lidově říká, jednoduché jako facka! Účtu např. od ICQ můžete mít přidáno několik, dokonce je můžete mít i všechny najednou online. Pokud tedy své přítelkyni půjčujete svůj iPhone/iPod/iPad a využívá jej právě ke komunikaci se známými, můžete být online oba dva a vy tak nepřijdete o svou dostupnost. Další ze super „vychytávek“ je možnost měnit statusy a to dokonce i GEO, díky tomu své kontakty informujete o místě vaší aktuální polohy. Push funkce umožňuje být online ještě několik minut, hodin či týden po vypnutí IM+ a dostávat tak zprávy ze všech svých účtů.

List s kontakty obsahuje všechny online (v nastavení je i možnost natavit offline) uživatele rozdělené do skupin. Můžete také využít vyhledávací lištu podobně jako v SMS zprávách. IM+ také nabízí možnost přidání kontaktu do tzv. oblíbených. Díky této funkci můžete přidat kohokoli z přátel a IM+ vás pokaždé upozorní, když bude uživatel online. Psaní zpráv funguje jako všude jinde. Jedno z mnoha výhod je možnost posílat krom textu také obrázky, aktuální polohu, video, hlasovou nahrávku, historii zpráv, či vytvořit s dalším kontaktem „chatovací místnost“.

Nastavení celé aplikace je dost intuitivní můžete si nastavit jak vzhled celé aplikace tak výstražné (upozorňovací) zvuky. Na výběr je bezpočet všemožných zvuků a obrázku, dokonce si můžete vybrat i fotku z vašeho fotoalba. Další ze superlativu IM+ je možnost blokovat zprávy od neznámých uživatelů, název mluví za vše. Nastavit lze i odeslání automatické zprávy kdykoliv na svém iOS přístroji nemáte zapnuté právě IM+.

Ve verzi 6.0 autoři této aplikace přidali svůj vlastní komunikační protokol nazvaný Beep. Funguje prakticky stejně jako ICQ protokol, můžete odesílat neomezený počet zpráv, obrázků či zvukových nahrávek. Připadá mi celkem jako zbytečné zavádět nový komunikační protokol když je tady již několik populárních služeb. Navíc je Beep dostupný pouze v IM+ a tak můžou mezi sebou komunikovat jen jeho uživatele.

[vimeo]http://vimeo.com/33913356[/vimeo]

Hodně z našich čtenářů jistě IM+ vyzkoušeli ať již ve verzi zdarma či placené, která bývá poměrně často ve slevě. Pokud máte mezi sebou v okolí přátele s jiným mobilním operačním systémem (Windows Phone, Android či BlackBerry), můžete mu také tohoto univerzálního klienta doporučit. Jediné, co vás u IM+ občas zamrzí, je “pád” aplikace, který ale není až tak častý.

IM+ Pro – 0,79€ – App Store link

IM+ – zdarma – App Store link

109 comments
  1. aplikace nahovno, veljek displej jak sviňa a jenom 6 kontaktů na jednu obrazovku?? wwwwwwwwttttttffffffff ❓ na starym quipu jsem mel na nokii s polovičním displejem 20 kontaktů. jsou to lameři.

  2. Potreboval bych messenger, ktery ma v sobe jak ICQ, tak IRC (na PC napriklad Miranda), existuje neco takoveho? Diky

  3. program to je super, ale vadi mi pri prepinani z multitaskingu to neustale znovu pripojovani..

  4. Dosti neaktuální bych řekl… Tadle app je tady na trhu už pěknou řádku let… kdo jí nezná, jako by nikdy v appstore nikdy nehledal ICQ, nebo neco podobného 😉

  5. ja pouzivam meebo , ma to primo app na iphone a nemam zadny problem s odpojovanim pri minimalizaci, zpravy chodi formou push notifikace a historii zprav mate ulozenou na svem internetovem ucte meebo, tak ze vse na jednom miste a hlavne zadara 

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Viber: Volejte a pište z iPhone zdarma

Následující článek

Apple Education event: iBooks 2.0, iBooks Author a iTunes U

Související články