Funkce 3D Touch můžete získat i na starší iPhone.

Pokud jste vlastníkem iPhonu 6 a zalíbila se vám funkce 3D Touch, ale nemáte dostatek finančních prostředků na koupi nejnovější generace, tak přesně na Vás vývojáři mysleli. Asi před týdnem se na internetu objevila nová verze Jailbreaku, která umožňuje tuto funkci aktivovat i na starší generaci iPhonu. Kdyby někdo nevěděl, tak Jailbreak je neprávem zasáhnutí do systému a následným odemknutím a možnost změny zdrojového kódu (Pro Androiďáky něco jako ROOT).  Je to velmi riskantní a nejednomu uživateli se iPhone může pokazit a už nezapnout, popřípadě přehřát a navíc ztrácíte záruku. Před provedením se tedy pořádně rozmyslete, jestli Vám to za to stojí. Pochopitelně, že odemknutí systému Vám zázračně nevyčaruje další vrstvu na rozpoznání tlaku, ale vše aktivujete jednoduchým gestem. (Viz. video níže)

3D Touch ale není jedinou funkcí, které odemknutí telefonu umožňuje. Používat můžete také Živé Fotky, někomu ale tato funkce může způsobit zamrznutí a nebo již zmíněné přehřívání, podle uživatelů na Redditu.

Níže si můžete pustit video, jak to vlastně funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=kgeIUdZVrcw

 

Zdroj: TheVerge.com

Předchozí článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Následující článek

Internet za poslední týden #2 - Nové produkty Applu

Související články

iOS 4.3: nová verze iOS již příští týden a rekapitulace novinek

Steve Jobs kromě včerejšího představení iPadu 2 nezapomněl ani na jeho software, lépe řečeno aktualizaci softwaru. Tou je právě iOS 4.3 a přináší několik podstatných novinek, které se ještě částečně od první bety změnily. Update je samozřejmě pro většinu iOS zařízení (jejich vymezení se dozvíte až na konci), ale můžu rovnou říci, že poslední generace iPhonu, iPadu a iPodu touch mezi ně patří.