Funkce 3D Touch můžete získat i na starší iPhone.

Pokud jste vlastníkem iPhonu 6 a zalíbila se vám funkce 3D Touch, ale nemáte dostatek finančních prostředků na koupi nejnovější generace, tak přesně na Vás vývojáři mysleli. Asi před týdnem se na internetu objevila nová verze Jailbreaku, která umožňuje tuto funkci aktivovat i na starší generaci iPhonu. Kdyby někdo nevěděl, tak Jailbreak je neprávem zasáhnutí do systému a následným odemknutím a možnost změny zdrojového kódu (Pro Androiďáky něco jako ROOT).  Je to velmi riskantní a nejednomu uživateli se iPhone může pokazit a už nezapnout, popřípadě přehřát a navíc ztrácíte záruku. Před provedením se tedy pořádně rozmyslete, jestli Vám to za to stojí. Pochopitelně, že odemknutí systému Vám zázračně nevyčaruje další vrstvu na rozpoznání tlaku, ale vše aktivujete jednoduchým gestem. (Viz. video níže)

3D Touch ale není jedinou funkcí, které odemknutí telefonu umožňuje. Používat můžete také Živé Fotky, někomu ale tato funkce může způsobit zamrznutí a nebo již zmíněné přehřívání, podle uživatelů na Redditu.

Níže si můžete pustit video, jak to vlastně funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=kgeIUdZVrcw

 

Zdroj: TheVerge.com

Předchozí článek

Jaká tajemství skrývá nový 21.5" iMac?

Následující článek

Internet za poslední týden #2 - Nové produkty Applu

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.

BeejiveIM for iPad: IM, který raději nekupujte

Pokud jste si v nedávné době pořídili iPad a hledáte, jaké IM na něm používat, tak nestojíte před lehkou volbou. Narozdíl od menšího iPhonu či iPodu touch je počet instant messengerů značně omezen a např. povedené IM aplikace zdarma, jako Trillian nebo Meebo na iPadu nenajdeme (pokud tedy nebudeme emulovat stávající aplikace, což je ale pro dlouhodobější využití prakticky nepoužitelné). Poté tedy přichází na řadu několik "prověřených" IM messengerů, mezi které patří zejména IM+ či nyní recenzované BeejiveIM.