Twitter na iPhone: oficiální klient je tu a zdarma

Twitter představil oficiální aplikaci pro iPhone. Jde o předělané Tweetie 2, které bylo velice oblíbené. Jak se Twitteru povedl jejich první klient pro iPhone?

O mikro-blogovací službě Twitter jste už pravděpodobně slyšeli. Této čím dál více populární službě doposud chyběl oficiální klient pro iPhone, proto se na AppStore objevilo nepřeberné množství ať už free, či placených aplikací. Jednou z nejoblíbenějších placených byla aplikace Tweetie 2, která se vedení Twitteru zalíbila natolik, že se rozhodli ji odkoupit a nabídnout aplikaci svým uživatelům zdarma, nyní pod názvem Twitter. Více o prvním oficiálním Twitter klientu pro iPhone v tomto článku.

Abych řekl pravdu, Twitter mě hodně baví. Jde o opravdu rychlou a kvalitní službu na sdílení krátkých zpráv mezi velkým počtem uživatelů, kteří nezveřejňují své soukromí, ale novinky a informace. Co je vlastně Twitter a jak funguje už za mě velice dobře vysvětlili jiní, proto pokud doposud Twitter neznáte, doporučuji si přečíst třeba tento článek.

Poslední tweety

Nyní už k samotné aplikaci. Původní Tweetie 2 bylo oblíbené především svým perfektním interfacem, kterým se naštěstí autoři Twitteru pro iPhone inspirovali a vytvořili až téměř minimalistický design, který je dle mého názoru nejlepší volbou.

Sledujte iPhoneTips.cz na Twitteru a dostávejte nejaktuálnější zprávy ze světa Apple! Klikněte ZDE.

První, čeho jsem si všiml, byla možnost spustit aplikaci bez nutnosti vlastnit účet na Twitteru. To mi přijde jako velice rozumné, protože v dnešní době vzniká spousta sociálních služeb a né každému se chce registrovat jen proto, aby viděl o co vlastně jde. Proto v Twitteru pro iPhone můžete bez účtu prohlížet nejvýznamnější tweety, trendy, které aktuálně hýbou Twitterem a můžete pohodlně pročítat spousty tweetů. K plnohodnotnému užívání Twitteru ale samozřejmě už budete potřebovat účet.

Aplikace je rozdělená na 5 základních sekcí – poslední tweety, reakce na vás, pošta, hledání a trendy a nakonec vaše listy a nastavení účtu. Konkrétní popisování jednotlivých sekcí asi nemá cenu vzhledem k tomu, že je aplikace zdarma a vy si jí můžete vyzkoušet. Spíš upozorním na to, co mě v aplikaci potěšilo a co postrádám.

Nejdůležitější sekcí, nebo chcete-li záložkou, jsou samozřejmě aktuální tweety. Jak si můžete všimnout na obrázku vlevo nahoře, u tweetů nechybí čas od vypuštění zprávy do světa, ikonka uživatele a samozřejmě nick. Pokud u zprávy najdete také obrázek špendlíku znamená to, že uživatel do svého tweetu zahrnul i geolokační údaj a vy se tak můžete podívat kdy a kde uživatel zrovna tweetoval. K demonstraci použiju tweet Davida Grudla, který právě geotag využívá. Jak si můžete všimnout, při “rozkliknutí” tweetu je znázorněná mapa, která je samozřejmě napojená na mapy v iPhone a vy si tak můžete pohodlně prozkoumat Davidovo okolí. Na druhém obrázku obrázku je pro změnu přiložený obrázek. Pokud na náhled kliknete, obrázek se zvětší na celý display. Jak mapy, tak obrázky se otvírají uvnitř aplikace, proto nehrozí nešikovné vypínání a opětovné zapínání aplikace.

Samotné psaní tweetů je pohodlné a díky opravdu dobrému interface také rychlé. Vložit můžete pohodlně obrázek z kamery nebo archivu, zkrácenou URL, což je velice praktické, geotag, hashtag a reakci na některého z vašich přátel. Práce s Twitterem pro iPhone co se týče čtení a psaní tweetů je opravdu na velice dobré technické úrovni s důrazem na přehlednost.

Ať už jste uživatelé Twitteru, nebo nikoliv, v budoucnu se s touto mikro-blogovací službou musí počítat. Twitter hýbe světem a především v zahraničí zažívá opravdu veliký boom. Oficiální aplikace Twitter pro iPhone jen napomůže masovějšímu rozšíření, protože nabízí všechny potřebné funkce v pěkném a přehledném prostředí za nejnižší možnou cenu a to zdarma.

“Hard-core” uživatelé Twitteru si možná připlatí např. za velice kvalitní aplikaci SimplyTweet 3, která “umí” Push notifikace nových tweetů, možnost napojení na více než jeden účet a další vychytávky. Na druhou stranu cena 3,99 € není malá a každý sám musí zvážit, zda tyto rozšířené funkce využije.

Twitter – Zdarma – AppStore link

Sledujte iPhoneTips.cz na Twitteru a dostávejte nejaktuálnější zprávy ze světa Apple! Klikněte ZDE.

27 comments
  1. … a dá se nějak zvolit uživatelé “nearby” jako to má twitterrific?

  2. … a dá se nějak zvolit uživatelé “nearby” jako to má twitterrific?

  3. … a dá se nějak zvolit uživatelé “nearby” jako to má twitterrific?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový MacBook: Apple inovoval bílý unibody notebook

Následující článek

Fly Kiwi, Fly!: Návykové létání s nelétavým ptáčkem

Související články

Zdarma: iPhone DVD Converter za $29 pro všechny FREE!

Pamatujete na akci firmy iSkySoft, která rozdávala zdarma iPhone Video Converter? Záhy potom, co tato akce skončila, začala nová a opět atraktivní akce na užitečný software pro převádění vašich DVD filmů do iPhone. Tento konverter stojí $29, ale vy ho do 9.8.2010 máte šanci získat zdarma a to jak pro Windows, tak pro Mac!

IMDb na iPhone: databáze filmů v hrsti

Spousta z vás používá stránku Česko-Slovenské filmové databáze (CSFD), což je vlastně taková česká verze největší světové filmové databáze Internet Movie Database (IMDb). A právě verzi IMDb pro iPhone se budeme dnes věnovat.