Fit Freeway: zhubněte s hrou pro iOS

U Fit Freeway se opravdu a doslova zapotíte. Jde o závodní hru, která využije vaše otřesy a pohyby pro řízení auta. Hrát a přitom hubnout i na iOS? Nyní ano!

U Fit Freeway se opravdu a doslova zapotíte. Jde o závodní hru, která využije vaše otřesy a pohyby pro řízení auta. Hrát a přitom hubnout i na iOS? Nyní ano!

Firma BitGym vytvořila unikátní ovládací systém pro hraní iOS her při posilování. Používá FaceTime kameru a akcelerometr. Snímání pomocí kamery lze přirovnat ke Kinectu od Microsoftu, FaceTime kamera snímá pohyb vaší hlavy do stran a ten pak systém používá jako ovládání volantu. Rychlost ve hře se řídí vibracemi v akcelerometru, při hře totiž musíte i posilovat na nějakém šlapacím posilovacím stroji. Fit Freeway je první hra používající tento systém ovládání her a rozhodně nebude poslední, BitGym se po závodní hře chystá pracovat na dalších hrách a zřejmě i jiných žánrech.

Co se týče samotné hry, jedná se o závodní arkádovku. Vaším úkolem je projet každou etapu závodu do určitého času. Jízdu přes rozlehlé silnice a dálnice s růzorodým okolím vám komplikují ostatní auta, která vytvářejí náročný provoz. Hra sice neoplývá krásnou grafikou, ale vše vynahrazuje hratelností, která vás neustále nutí vylepšovat vaše skóre a tím i cvičit více a více. Samotný systém ovládání je také náročný na výpočetní data, proto je podle mě lepší, když má hra jen obyčejnou grafiku a bude plynulá. Bohužel ne na všech zařízeních. Fit Freeway sice podporuje všechna iOS zařízení s FaceTime kamerou, ale BitGym upozorňuje, že vzhledem k náročným výpočtům můžete mít s iPhone 4 a iPodem Touch 4G menší framerate a trošku nepřesnější měření řízení. Skvěle si však hru zahrajete na iPadu 2 a iPhone 4S.

Díky této hře lze skloubit užitečné se zábavným a to vše buď v pohodlí vašeho domova nebo v posilovně. Pokud se ještě nechcete zapotit, koukněte na video níže. Pokud se zapotit chcete, hru si můžete v App Store zakoupit za 3,99€, nebo pokud si nejste jisti koupí, vyzkoušejte nejdříve Lite verzi.

Fit Freeway Lite – Zdarma – App Store Link

Fit Freeway – 3,99€ – App Store Link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xZJbKWRnOzs&feature=youtu.be[/youtube]

5 comments
  1. Fakt to funguje. Oprasil jsem starý rotoped a užívám si pohybu…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Reckless Racing 2: pokračování závodní pecky již 2.února

Následující článek

Everlands: natřete to mimozemšťanům v logické hře

Související články