Farm Mania 2 HD: farmářská hra na dlouhé zimní večery

Recenze hry Farm Mania 2, ve které si zahrateje jak jinak než na farmáře. Dejte si ale pozor, neboť tato hra pro vás může být velkou výzvou.

Před pár dny se nám změnil čas na zimní a na stromech už zbývá jen hrstka listí, která brzy uvolní cestu sněhu a mrazům. Pokud nejste z těch, kteří mají tuto část roku zrovna v lásce, myslím si, že určitě oceníte, budete-li si moci alespoň na chvilku odskočit na prosluněnou farmu a tvářit se, že je ještě léto – přesně to totiž budete činit ve hře Farm Mania 2 HD, která je opravdodou výzvou pro každého zkušeného farmáře.

Při recenzování her pro iPhoneTips jsem už hrál poměrně hodně farmářských her – jmenovitě například Ranch Rush 2 či Farm Frenzy 2, ovšem jakmile se mi dostala do ruky tato hra, zjistil jsem, že moje farmářské schopnosti nejsou příliš valné. To, co jsem v předchozích hrách poměrně hravě zvládal, se zde ukázalo jako velká výzva.

Jak v každé podobné hře, i zde bude vaším úkolem vyprodukovat za určitý čas nějaký počet daných surovin, ovšem v tomto případě bude třeba se ještě navíc starat i o hromadu dalších věcí. Předně je důležité zmínit, že na rozdíl od ostatních her ovládáte postupně rovnou čtyři osoby, což se sice může zdát jako výhoda, ovšem často budete chvilku pátrat, co která postava dělá (každá má přidělený určitý okruh činností, které jsou občas bohuželponěkud nelogicky uspořádané – ale dá se s tím žít).

Ve hře máte mnoho různých prvků, které byste našli na běžné farmě: záhonky, stromky, studnu, menší pole a také budovy a především živoucí zvířata, která nejen že se potulují sem a tam, ale také se mezi sebou páří, což je nutné brát v potaz. V hodně levelech budete mít dokonce za úkol přivést na svět nějaké to kuře nebo tele.

Velice pěkné na této hře kromě toho, že čítá zhruba 2×60 levelů (casual + arcade mód), je fakt, že snad každý druhý level obdržíte nějakou novou surovinu/zvíře/budovu a jednou za čas se vám dokonce farma kompletně promění. Postupovat budete samozřejmě od těch nejběžnějších surovin typu mrkve až k propracovaným výrobním řetězcům, které budou produkovat například víno či zmrzlinové poháry. Celkový počet surovin čítá opravdu hodně desítek položek, takže se máte na co těšit.

Po každém levelu máte samozřejmě možnost svou farmu vylepšit – a to jak novým vybavení, tak také třeba koupí nových bot, které umožní vašim “pomocníkům” běhat rychleji, a zvládat tak více práce. Je také možné jak nakupovat, tak prodávat všechna zvířata, abyste udrželi svá “stáda” v nějakém rozumném počtu. Mít hodně krav se sice na první pohled může zdát jako dobrý nápad, ovšem až jim budete muset několikrát do minuty nosit vodu, rychle si to rozmyslíte.

Co se týče grafiky, je opravdu nutné si na ni chvilku zvykat. Není tak “profesionální” jako v případě výše zmíněné hry Ranch Rush 2, ale po chvilce se vám začne líbit. Hudebně je hra taky poměrně povedená, ovšem tak jako u všech her po chvíli začnete ze stále se opakující hudby trošku bláznit. Občas budete mít problém se kvůli přehršli prvků trefit tam, kam potřebujete, a pokud se dostanete do pokročilých levelů, může se vám dokonce stát, že se vám hra začne mírně trhat. Mně se to na iPadu 2 přihodilo v posledních několika levelech – a přijde mi to více než podivné vzhledem k tomu, že graficky promakané pecky typu Shadowgun mi běží bez sebemenšího seknutí. Zamrzí taky například absence achievementů.

Pokud bych to měl shrnout, hodnotím hru Farm Mania 2 spíše pozitivně – strávil jsem u ní pěkných pár hodin, ovšem našel bych několik nedostatků, které by bylo záhodno odstranit. Pro fanoušky žánru je to však dle mého názoru must-have, pro ostatní hráče zajímavé zpestření. Dávám 70%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.

Farm Mania 2 HD – 2,39€ (momentálně ve slevě za 1,59€) – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S: tři nové TV reklamy o Siri, 8Mpx fotoaparátu a iCloud

Následující článek

Gmail: aplikace pro iOS se objevila na AppStore, ale jen na chvíli

Související články