EU obviňuje Apple z porušení antimonopolních zákonů pomocí Apple Pay

Evropská unie vznesla námitku proti tomu, jak Apple odpírá jiným firmám používání stejné technologie iPhonu, která pohání Apple Pay. Jak bylo předpovězeno, EU vydala to, co nazývá předběžný názor na to, jak Apple ovládá bezkontaktní platební technologii NFC používanou Apple Pay v iPhone.

Námitky Evropské komise

Podle Wall Street Journal vydala Evropská komise prohlášení o námitkách. Říká, že Apple omezuje hospodářskou soutěž na trhu mobilních peněženek a že jeho zabránění vývojářům v používání této technologie bylo učiněno ve prospěch vlastního řešení Apple Pay.

Prohlášení o námitkách bylo společnosti Apple zasláno písemně. Po tomto předběžném názoru pokračuje obsáhlejší vyšetřování. Pokud by se konečné vyšetřování shodovalo s touto ranou zprávou, mohl by Apple potenciálně čelit pokutě až do výše 10 % svého celosvětového obratu.

„Navrhli jsme Apple Pay tak, aby uživatelům poskytoval snadný a bezpečný způsob, jak digitálně prezentovat své stávající platební karty a bankám a dalším finančním institucím nabízet bezkontaktní platby pro své zákazníky,“ řekl mluvčí Applu. “Apple Pay je pouze jednou z mnoha možností, které mají evropští spotřebitelé k dispozici pro provádění plateb, a zajistila rovný přístup k NFC a zároveň stanovila špičkové standardy pro soukromí a bezpečnost.”

“Budeme pokračovat v jednání s Komisí,” pokračoval mluvčí, “abychom zajistili, že evropští spotřebitelé budou mít přístup k platební možnosti dle vlastního výběru v bezpečném prostředí.”

Apple dále tvrdí, že zatímco pracuje na zajištění spolupráce s Evropskou komisí, má obavy zachovat to, co popisuje jako vysoké zabezpečení Apple Pay. Společnost tvrdí, že Apple Pay je výrazně bezpečnější a bez podvodů než aplikace třetích stran pro Android.

Pokud jde o odepření přístupu jiným společnostem, Apple tvrdí, že Apple Pay je navržen tak, aby poskytoval rovný přístup všem bankám a finančním institucím.

Předchozí článek

Legendární přehrávač iPod oficiálně zrušen, zavzpomínejte s námi.

Následující článek

Co očekávat od iPhone 14 a iPhone 14 Max?

Související články