Co očekávat od iPhone 14 a iPhone 14 Max?

Očekává se, že řada „ iPhone 14 “ bude neuvěřitelně podobná iPhonu 13 s drobnými změnami, jako je výkon fotoaparátu a nový větší „max“ model. Předtavíme si, jak budou telefony podle zvěstí vypadat. O standardních telefonech iPhone pro rok 2022 se zatím moc nešuškalo. O tom, co nebude součástí „iPhonu 14“, se šušká více než o tom, co bude, s úniky z dodavatelského řetězce, které se zaměřují na robustnější iPhone 14 Pro.

Jaké změny můžete očekávat?

Hrstka fám a několik uniklých diagramů poskytuje dostatek podrobností k tomu, abychom si udělali obrázek o nejnovější strategii Apple pro iPhone. Zdá se, že společnost se možná snaží dále rozšířit propast mezi vstupními a profesionálními modely. Uniklé diagramy ukazují téměř identické rozměry, vroubkovaný displej a systém dvou fotoaparátů na zadní straně podobně jako iPhone 13. Podle Marka Gurmana však bude nová velikostní třída, která nahradí iPhone mini — 6,7- palce “iPhone 14 Max.”

Tento větší iPhone by měl stejnou velikost displeje jako iPhone 13 Pro Max, ale měl by stejné fotoaparáty, zobrazovací technologii a sadu funkcí jako standardní iPhone. To znamená, že uživatelé by si již nemuseli vybírat profesionální iPhone, jen aby získali větší velikost obrazovky. Vzhledem k tomu, že se fáma zaměřuje na „iPhone 14 Pro“, existuje dobrá představa o tom, co na „iPhone 14“ nepřijde. Někteří únikáři jasně řekli, že nový 48MP kamerový senzor, pilulkový displej a procesor A16 nebudou součástí iPhonu 14.

iPhone 14 Max je zcela nové zařízení, takže uživatelé, kteří hledají něco v této velikosti a sadě funkcí, budou mít zřejmý důvod k upgradu, ale zatím není jasné, co se změní u 6,1palcového modelu. Pokud má stejný displej Super Retina XDR, procesor A15 a kamerový systém, pak pro něj Apple pravděpodobně bude mít nějakou novou funkci, aby získal jméno iPhone 14.

Apple pravděpodobně vylepší svůj zadní kamerový systém, možná zavede makro režim pro neprofesionální zařízení. Průmyslový analytik Ming-Chi Kuo říká, že Apple by mohl zvýšit RAM ve standardních modelech ze 4 GB na 6 GB. To znamená, že výkon bude podobný jako u iPhone 13 Pro s procesorem A15. Analytik dodavatelského řetězce displeje Ross Young řekl, že ProMotion v roce 2022 nepřijde na neprofesionální iPhony kvůli omezením dodavatelského řetězce. iPhone 15 pro rok 2023 může být první řadou, která bude mít ProMotion na všech zařízeních.

Mnoho věcí zůstane stejných

Mezi další věci, které zůstávají stejné, patří Face ID a Lightning port. Říká se, že Face ID pod displejem není připraveno a výřez pro pilulku a dírku je exkluzivní pro profesionální modely, takže zářez a kryt senzoru zůstanou stejné. Také se zatím neočekává, že Apple přejde na bezportový iPhone. MagSafe by mohl zaznamenat některé upgrady, které připraví uživatele na přechod.

O dalších potenciálních funkcích zatím neunikly žádné informace, ale Apple by mohl do „iPhonu 14“ přinést funkce dostupné v jiných produktech. Zřejmým vylepšením je ultraširoký fotoaparát s automatickým ostřením, takže uživatelé mohou pořizovat makro fotografie. V současné době je makro fotografie exkluzivní pro profesionální iPhony, ale pouze proto, že ultraširokoúhlý fotoaparát získal automatické ostření a ne kvůli omezení výkonu.

Je také malá šance, že Apple představí Center Stage na selfie fotoaparátu iPhone s ultraširokouhlým objektivem. Apple zahrnul tuto technologii do iPadu, Macu a dokonce i Studio Display. Pokud chce Apple, aby tato funkce byla všudypřítomná, pak ji pravděpodobně zavede do svého nejoblíbenějšího produktu.

Očekává se, že Apple oznámí iPhone 14 a iPhone 14 Max během zářijové akce Applu. Oznámeny budou také iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Předchozí článek

EU obviňuje Apple z porušení antimonopolních zákonů pomocí Apple Pay

Následující článek

Apple Watch Series 8 získají snímání tělesné teploty

Související články