iOS 4.2 je k dispozici: co nového nabízí?

Dnes večer Apple vypustil do světa finální verzi iOS 4.2. Pro majitele iPhonů se nebude jednat o moc velkou revoluci, iPady ale zažijí neuvěřitelné vylepšení. Připomeňme si tedy, co nového nás čeká.

Dnes večer Apple vypustil do světa finální verzi iOS 4.2. Pro majitele iPhonů se nebude jednat o moc velkou revoluci, iPady ale zažijí neuvěřitelné vylepšení. Připomeňme si tedy, co nového nás čeká.

iPad se konečně dočká multitaskingu a české klávesnice.

Na iPhonu si nyní budete moci nastavit u každého kontaktu jiné upozornění na SMS, nebudete tedy omezováni v možnosti jejich úprav. Boční tlačítka pro úpravu hlasitosti nyní můžete přenastavit tak, aby neovládala hlasitost vyzvánění, ale pouze přehrávání. Budete tak moci mít pevně nastavenou hlasitost vyzvánění změnitelnou pouze v nastavení. Omezení kódem nyní můžete nastavit i pro odinstalaci aplikací a změny v nastavení mailu. Neoblíbený font Marker Felt v poznámkách bude možné přenastavit na Helveticu nebo Chalkboard. Novinkou je také možnost vyhledávat v Safari na aktuální stránce. Již jen drobností je pak nová ikonka Diktafonu.

Novinek týkajících se iPadu je daleko více, doposud totiž měl firmware ve verzi 3.x. Jedná se tedy v podstatě o valnou většinu funkcí z iOS 4 na iPhonu včetně těch nově představených v iOS 4.2.

Na iPadu tedy nyní konečně bude multitasking, česká klávesnice i prostředí, Game Center a další již známé funkce. Stejně jako pro iPhone přibude také AirPlay a Air Print. AirPlay umožní streamovat hudbu, video či fotky přímo z iPadu či iPhonu do nové Apple TV. Air Print zase dokáže s kompatibilní tiskárnou tisknout přes wifi síť.

Mezi neoblíbenou změnu však patří jiná funkce tlačítka pro zamknutí obrazovky. To nyní vypíná zvuk a jeho chování nelze změnit. Musíte tedy obrazovku zamykat z multitasking lišty. Sjednocení za každou cenu tedy nakonec vyhrálo nad (pro mnoho lidí) lepší variantou.

Složky na iPadu pojmou až 20 aplikací, oproti dvanácti u iPhonu tedy celkem dost. Multitasking si zatím neužijete naplno, jelikož ne všechny aplikace ho podporují, budete tedy muset počkat jako dříve u iPhonu. Aplikace, které jsou univerzální (verze pro iPhone a iPad za jednu cenu) však fungují již dnes.

Jak jsme již informovali v dřívějším článku, iOS 4.2 také bude vyžadováno pro využívání Find My iPhone zdarma.

Update iOS 4.2 již nyní můžete stahovat v iTunes.

Apple připravil o iOS 4.2 speciální stránku zde, kde můžete najít všechny hlavní vylepšení.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Find my iPhone: nyní zdarma pro iPhone 4, iPad a iPod 4. generace

Následující článek

AirPlay: funkce nového iOS 4.2, kterou si rozhodně zamilujete!

Související články

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.