Knight’s Rush: Rytířská krvavá řežba (nyní v akci za 0,79€)

Spanilý rytíř byl vycvičen a určen k boji. Ale zatoužil po něčem jiném, odlišném. Jeho touha byla později naplněna a pomocí portálu se přemístil do jiné dimenze

Spanilý rytíř byl vycvičen a určen k boji. Ale zatoužil po něčem jiném, odlišném. Jeho touha byla později naplněna a pomocí portálu se přemístil do jiné dimenze. V jiné dimenzi jsou i jiní, odlišní nepřátelé. Jsou jich hordy, nespočet. Kvanta nepřátel a bojovníků, kteří se na rytíře valí ve vlnách. Je jen v jeho rukou zda-li jim dokáže čelit až do konce…

A teď abych to upřesnil – je to samozřejmě ve vašich rukou. Kampaň, čili hlavní část hry se skládá ze sedmi portálů (větších levelů) a ty jsou rozděleny na menší úrovně. V nich zavítáte do všemožných světů a lokací jako pláž, prales, vesnice, a tak dále. Proti vám stojí opět nespočet všemožných druhů nepřátel – šamani, krabi, pavouci, ale také kuše, děla, létající děla, sekáčky, bodáky… Seznam by to byl opravdu dlouhý. Do každého portálu můžete vyrazit s jedním ze tří hlavních hrdinů – klasickým rytířem s mečem, zeleným se zahnutými šavlemi a velkým rytířem s pořádným kladivem. Liší se mezi sebou nejen vzhledem, ale i vlastnostmi a speciálními útoky.

Nával nepřátel ke konci portálu vždy pořádně houstne, proto sbíráním zkušeností můžete vylepšit hrdinovy dovednosti a vlastnosti. U zeleného rytíře je to kupříkladu několikanásobný výskok, speciální útok (při kterém rozseká vše kolem sebe), výstřel zabijáckého šípu,… Pak tu máme klasické urychlování regenerace, větší sílu, lepší výdrž zdraví atp. V truhlách kolem sebe najdete ozdravující lektvary, ale také i bomby, naváděné veverky nebo i zmrazovací krystal. Autoři byly v tomto směru kreativní a nešetřili množstvím vychytávek a různých věciček.

Hraje se to dobře – je to prostě ta pravá řežba, kdy kolem sebe sekáte, zárověň se snažíte vyhnout různým těm překážkám, využíváte nalezených zbraní, svých kouzel či speciálních útoků a do toho všeho si hlídáte zdraví. A to je opravdu důležité. Pokud zemřete, samozřejmě nemusíte ihned začít znovu od úplného začátku portálu, ale od začátku úrovně portálu ve které jste zemřeli. Bohužel ale přijdete o všechny vylepšené zkušenosti a speciální kouzla a útoky – musíte je prostě nabrat znovu. Což je ale těžké, pokud se již nacházíte v pozdějších úrovních portálu, kde se na vás valí již opravdu velká horda nepřátel a na konci portálu navíc čeká boss. Proto je opravdu lepší neumřít nebo zopakovat celý portál od začátku. Proto tento prvek může vést k menší frustraci ze hry. Navíc každý portál opět začínáte se zkušenostmi na nule, což ale tolik nevadí, jelikož nepřátelé jsou tomu ze začátku uzpůsobeni, navíc vás to donutí střídat hrdiny, čímž klesá repetivnost hry.

Další dva módy, Endless a Super Endless, jsou založeny na principu “doběhni co nejdál” podobně jako například u Action Hero. U Knigth’s Rush je jen kladen hlavně důraz na tu krvavou řežbu a přežití. Čím dále doběhnete, tím lépe. Překonávat můžete sami sebe nebo i s ostatními celosvětově pomocí služby Crystal.
Co se týče grafiky, z obrázků vidíte že je prostě suprová. V pohybu opravdu technická stránka hry nemá chybu díky dobrým animacím a také skvělým zvukům.

Kdybych to měl shrnout, je Knight’s Rush parádní řežba se vším všudy. Vadí mi prvek, kdy po smrti nastane ztráta nastřádaných zkušeností, který vás v pozdější části portálu donutí opakovat celý portál znovu. I přes různorodá prostředí, nepřátele a 3 různé hrdiny dochází občas přece jen k repetivnosti, přece jen se jedná hlavně o nekonečné mlácení všeho co vám přijde pod ostří (kladivo).

Přesto říkám, parádní řežba!

Moje hodnocení: 4/5

Knight’s Rush – 2,39 € – AppStore link

UPDATE: Hra se dočkala nové verze, která již disponuje funkcí Quick Save a Quick Load. Dále update slibuje pamatování získaných zkušeností i do budoucna, což byl jeden z dřívějších neduhů hry.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Monster Mayhem: zabráníte monstrům v útěku? (+soutěž)

Následující článek

Adobe Photoshop Express: Šikovný editor fotografií zdarma

Související články

Dark Nebula – Episode Two: jaké je pokračování veleúspěšné hry?

Troufám si tvrdit, že Dark Nebula - Episode One, kterou jsme zde na iPhoneTips recenzovali, je jednou z nejlepších adventur a her na App Store obecně. Tato hra snad jako jedna z prvních naplno využila vestavěný akcelerometr a stala se legendou. Trvalo velice dlouho, než autoři vydali druhý díl, a o to větší očekávání u fanoušků toto pokračování mělo. Je druhá epizoda důstojným nástupcem jedničky nebo jde jen o způsob, jak z natěšených hráčů vytáhnout peníze?

iPhone 4 Bumper: Jak vypadá kryt v reálu?

Pokud se vám líbila má recenze iPhone 4, mohli by vás zajímat fotky signál zachraňujícího iPhone 4 „Bumperu“. Na obrázcích najdete jak samotný kryt, tak i kombinaci krytu a iPhone. Bumper jsem objednal přes iPhone 4 Case Program. Došel do pěti dnů v tlusté obálce a samozřejmě zdarma. Kryt plní svoji funkci a signál s ním je lepší. No, tak takhle to vypadá...