[Spekulace]: Něco nového mezi Microsoftem a Applem?

Pomalu končí podzimníh období, kdy se konají různé tiskové konference velkých firem. Většinou na nich bývají ukázány největší produkty, aby akorát stihly navázat na vánoční prodeje. Dnes se budeme zabývat dvěmi konferencemi, kterými jsou Apple a Microsoft.

Během tiskové konference Applu, která proběhla 9. září se na pódium mimo jiné dostal i zaměstnanec firmy Microsoft Kirk Koenigsbauer, který představoval nový kancelářský balíček Microsoft Office 2016, jenž je kompatibilní s novým iPadem Pro a jeho Apple Pencil. Ironií, náhodou nebo snad záměrem je, že na včerejší tiskovce Microsoftu, kde mimo jiné byly představeny nové Lumie, Surface tablet a nový přírůstek do rodiny SurfaceBook Microsoft velmi vychvaloval MacBooky. Při představování tabletu Surface Pro 4 si vzali do hrsti letošní MacBook Air (mimochodem na obrázku byl ještě starý design OSX). Nejdříve zaznělo “MacBook Air je skvělá věc. Vážně. Skvěle zpracovaný a taky rychlý.” Další věta ale zněla takto: “…Ale Surface Pro 4 je o 50% výkonnější.” To ale není vše. Jakmile přešlo na novinku Surface Book, tak se v prezentaci objevil MacBook Pro. Opět zazněly pochvaly jak je šikovný laptop, ale opět ten jejich je výkonnější. Dokonce ho představovali jako nejvýkonnější (poměr výkon/tloušťka) notebook na světě.

Znamená tohle něco? Největší rivalové na poli operačních systémů pro noteboooky a PC možná začali spolupracovat, ale nám nic neřekli. Možná nakonec skončí úplná rivalita mezi velkými firmami, ale to jdeme hodně do budoucnosti a možná i do představivosti 🙂 .

 

Předchozí článek

Dnes to jsou čtyři roky od smrti Steva Jobse.

Následující článek

Jak to je s tím dislikem? Aneb emoce u příspěvků.

Související články