apple csam

Vychytralí zloději okrádali Apple prostřednictvím dárkových karet

Okrást samotný Apple, to už chce kuráž. Zloději nejprve ukradli prodejní zařízení zaměstnanců Apple Storu, poté si poslali dárkové karty Apple, což podle schématu stálo Apple 1,5 milionu dolarů během dvou let. Většina podvodů s dárkovými kartami Apple zahrnuje okrádání uživatelů o falešné karty. V případě Jasona Tout-Puissanta a Syeda Aliho byly karty pravé, ale ukradené. Tito dva v současné době čelí odsouzení v případě krádeže dárkových karet ve výši 1,5 milionu dolarů.

Jak to zloději udělali?

Podle portálu Business Insider ukradl Tout-Puissant zaměstnancům Apple Store několik ručních zařízení „Isaac“. Jedná se o zařízení založená na iPhonu, která umožňují všem maloobchodním zaměstnancům přijímat platby, místo aby kupující stáli fronty u pokladen.

Poté, co měl Tout-Puissant v držení zařízení Issac, údajně seděl mimo Apple Store, takže zůstal v jeho personální Wi-Fi síti. Poté vydal najednou tisíce dolarů na dárkové karty Apple a poslal je přes SMS Alimu. Tout-Puissant to údajně udělal v mnoha obchodech Apple v USA a poté je vždy poslal Alimu. Ali by pak šel do místního Apple Store a nakoupil zboží Apple pomocí dárkových karet. Chytré, že?

Dvojice a nejméně jeden další nejmenovaný spoluspiklenec tento čin opakovaně prováděli v letech 2015 až 2017. Zahrnovalo to celkem 50 000 dolarů, které byly převzaty do 26 digitálních dárkových karet z obchodu Apple Southlake Town Square v Texasu.

Soudní spisy nepopisují, jak byl Tout-Puissant tak důsledně schopen ukrást zařízení Apple Store, ale on a Ali byli v roce 2019 obviněni. Ali, který je údajně nemocný, souhlasil, že pomůže státním zástupcům v jejich případě proti Tout-Puissantovi. Ten trval na své nevině až do května 2021, kdy se přiznal ke krádežím v Apple Southlake.

Předchozí článek

Čelní sklo v Apple Car by mohlo blokovat oslňující světla

Následující článek

Apple odhalil pozvánku na příští event! Na co se můžeme těšit?

Související články