Apple Car i náhlavní souprava AR mohou čelit dlouhým prodlevám mezi spuštěním a vydáním

Všimli jste si, jak dlouho už se čeká na auto od Applu nebo na jeho náhlavní soupravu? Mnoho lidí už ani nedoufá, že se toho dočkají. Počkáme si však i tehdy, až budou tyto produkty spuštěny. Spotřebitelé si budou muset chvíli počkat, až Apple oznámí svůj AR headset a Apple Car, jak navrhuje zpráva, přičemž se očekává, že průlomové produkty budou dodány o mnoho měsíců později, než očekávaná oznámení společnosti Apple.

Zpoždění až v řádu měsíců

Většinu času jsou produkty společnosti Apple uvedeny na trh krátce po jejich oznámení, se zpožděním dnů nebo několika týdnů, které jsou pro společnost typické. Pro její často zvěstovanou VR a AR náhlavní soupravu, stejně jako Apple Car, může být toto zpoždění otázkou měsíců.

V nejnovějším zpravodaji Marka Gurmana „Power On“ pro Bloomberg se očekává, že „složitý, nákladný design“ bude vyžadovat, aby Apple spolupracoval s vládami na čočkách na předpis a spolupracoval s „množinou výrobců na komplexních technologiích.”

Tento proces vyžaduje čas a potenciálně vystavuje produkt únikům, než to Apple může formálně oznámit, což spotřebitelům zkazí překvapení.

Souprava v roce 2022-2023, Apple Car najdřívě v roce 2025

Kromě překvapení se počítá s tím, že Apple bude potřebovat „měsíce nutné publicity“, aby se potenciální uživatelé zajímali o drahý hardware a také, aby získal podporu od vývojářů. Podle jednoho scénáře se navrhuje, aby Apple oznámil náhlavní soupravu na WWDC v roce 2022 a přiměl vývojáře, aby vytvořili aplikace AR a VR v rámci přípravy na vydání náhlavní soupravy později v tomto roce nebo v roce 2023.

Uvedení na trh v roce 2022 podpořil v listopadu analytik Ming-Chi Kuo, přičemž se očekává zahájení výroby ve čtvrtém čtvrtletí. Stejný problém lze očekávat také u Apple Car, což bude pro Apple složitější úvod než headset. Ačkoli se říká, že Apple usiluje o uvedení vozidla na trh v roce 2025, předpokládá se, že zpoždění vydání může být ještě delší.

Ve své snaze o potenciálním partnerství s Hyundai a Kia již byl významný příklad úniků, které by Apple mohl očekávat při vývoji svých aut. Navzdory požadavku na utajení se rychle objevily zprávy o potenciálním partnerství, přičemž vedení Hyundai je nyní vyšetřováno kvůli obchodování s akciemi v době, kdy vedení potvrdilo, že rozhovory probíhají.

Analytici poukázali na to, že Apple v roce 2022 oznámil strategické partnerství s elektrickými vozidly jako předchůdce uvedení vozu na trh v roce 2025.

Předchozí článek

Displeje budoucích MacBooků Pro by se mohly automaticky naklánět tak, aby vyhovovaly uživateli

Následující článek

Jaká je filozofie designu řemínků Apple Watch?

Související články