AirTag pomohl svému majiteli nalézt jeho ukradený vůz

Majiteli Apple AirTag, kterému bylo ukradeno auto, se ho podařilo najít a získat. To vše navzdory údajnému zlodějovi, který ho našel a vyhodil. Uživatel Redditu s přezdívkou thinkcotty líčil situaci ve svém nedávném příspěvku a vysvětlil, jak AirTag umístěný ve vozidle pomohl policii auto najít a vypátrat.

Opravdu zajímavý příběh

„Jsem noční sova. Vyrazil jsem si sednout do auta kolem třetí hodiny ráno tento týden, ale své auto jsem nenašel,“ napsal uživatel. „Moje auto (Subaru Forester z roku 2010) bylo ukradeno.“

Poté zavolal policii, podal zprávu, ačkoli řekl, že policisté nebyli optimističtí ohledně šancí na vyzvednutí vozidla.

„Pak jsem si vzpomněl, že jsem do držáku na sluneční brýle svého auta vložil náhradní AirTag. Koupil jsem si 4 balení a říkal jsem si, že by mohla existovat náhodná šance, že by mi to potenciálně pomohlo auto najít, takže jsem usoudil, že šance, že se to pingne, jsou slušně vysoké,“ napsal thinkcotty.

Jakmile byl AirTag označen za ztracený, thinkcotty obdržel oznámení, že byl nalezen na předměstí Chicaga asi o 10 minut později. Uživatel zavolal policii a vysvětlil situaci. Když dorazili policisté, nemohli najít vozidlo na parkovišti Walmartu, ve kterém se AirTag nacházel.

Thickscotty hledal AirTag, který byl pod zaparkovaným autem – zjevně nalezen a vyhozen údajnými zloději. Uživatel chvíli čekal a téměř se vzdal naděje. Těsně před odjezdem však viděli, jak se ukradené auto otočilo zpět na parkoviště.

Majitel rychle zavolal policii, která dorazila a zadržela osobu, která byla ve vozidle.

„Byl to prostě šílený zážitek,“ napsal thinkcotty. AirTags pracují na vypátrání vašeho auta. Bez toho bych ten svůj nenašel. Ale potenciálně bych to našel rychleji, kdybych to lépe schoval. Takže moje rada: dobře to skryjte, ale někde, kde to nebude blokovat přenos signálu Bluetooth. “

Není to poprvé, co byl AirTag použit k nalezení ukradeného nebo ztraceného majetku. Dříve v roce 2021 byl odborník na bezpečnost schopen najít vyhozenou elektrickou koloběžku pomocí dvojice dobře ukrytých AirTagů

Předchozí článek

Apple i letos pokračuje v dominanci nad celosvětovými zisky smartphonů

Následující článek

20 let s iPodem. Jak byl představen a co o něm tehdy Apple psal?

Související články

iPhone 4S: První den prodeje v USA je podle operátorů rekordní

Zatímco internetový předprodej nového iPhonu 4S již v USA nějaký ten den běží, v pátek konečně nastal den D, tedy den, kdy se nový produkt dostal i do kamenných obchodů - a kdy mají dorazit předobjednávky z e-shopu. Jako již tradičně se na nový iPhone tvořily dlouhé fronty, které ale podle všeho nebyly tak dlouhé jako u předchozího modelu. Akcie Applu tak díky tomu páteční den uzavřely na rekordním maximu.