Další tři inženýři „Apple Car“ odcházejí do leteckých společností

Z Applu odchází další významní lidé. Je to proto, že našli lepší podmínky nebo se jim hodilo do životopisu, že pracovali pro Apple? Po odchodu inženýrského ředitele odešli další tři inženýři „Apple Car“, aby vykonávali podobné pozice u startupů zaměřených na aerotaxi. Nedávno Apple přišel o Michaela Schwekutsche, hlavního inženýra společnosti Archer Aviation, startupu zaměřeného na vytváření elektricky poháněných aerotaxi. Schwekutsch v současné době působí jako viceprezident startupu.

Nepříjemná komplikace pro Apple

Jak Alex Clarabut, technický manažer skupiny bateriových systémů týmu, tak manažer hardwarového inženýrství Apple Stephen Spiteri také odešli do Archer Aviation. Eric Rogers, jeden z hlavních inženýrů společnosti Apple pro radarové systémy, také odešel do startu leteckého taxi, i když tentokrát je to Joby Aviation.

Dosud neoznámený projekt Apple „Apple Car“ existuje v té či oné podobě již nejméně sedm let. Zdroje obeznámené s projektem uvedly, že Apple plánuje učinit vozidlo plně autonomním a dává projektu potenciální datum spuštění v roce 2025.

Investiční banka Morgan Stanley nedávno klientům doporučila, že očekává, že nadcházející „Apple Car“ bude „konečným případem medvěda EV“ a ovlivní akcie konkurenčních automobilových společností. Možná, že je důvodem odchodu i to, že se Apple Car vyvíjí už příliš dlouho, ale nikdo ho reálně ještě neviděl. To je zajisté velmi frustrující, když roky na něčem pracujete a stále nevidíte konečnou podobu. Není divu, že mnoho kvalitních lidÍ odchází ke konkurenci, který s vývojem naopak chvátá. Pro Apple jsou to nepříjemné komplikace, které mohou znamenat ještě delší čekání na očekávaný vůz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Apple AR headset váží méně než půl kilogramu

Následující článek

Apple vydává aplikaci AirTag Tracker Detect pro Android

Související články

Reportáž: Jak vypadalo zahájení prodeje iPhone 4 v ČR!

Už je to tady. 26.8.10 a iPhone 4 se začíná prodávat v České republice, a já chci být mezi prvními šťastnými majiteli. Dlouho jsem na tenhle den čekal, a mnoho si protrpěl (více na konci článku), příjemné ceny, které tuzemští operátoři nasadili, mě však jen utvrdili, že koupit iPhone 4 v Česku a ne v cizině bude nakonec asi nejlepší.