Apple vydává aplikaci AirTag Tracker Detect pro Android

Myslíte si, že Apple nepeče s Androidem? Kdepak, nejsou to jen soupeři, Apple se snaží, aby byly některé jeho funkce a zařízení i pro uživatele Androidu. Skvělým příkladem je aplikace „Tracker Detect“, jejímž cílem je pomoci uživatelům Androidu najít blízké AirTags a další sledovače Find My, Již nyní je k dispozici v Obchodě Google Play.

Konečně je myšleno i na uživatele Androidu

Když byl AirTag poprvé uveden na trh, mnoho uživatelů se zabývalo relativně levnými sledovacími zařízeními používanými k nekalým účelům. Zatímco uživatelé iPhone by byli varováni před podivným AirTagem v okolí, uživatelé Androidu byli vynecháni.

Nyní mohou uživatelé Androidu s funkcí „Tracker Detect“ získat trochu klidu, ale jde o ruční proces. S nainstalovanou aplikací mohou uživatelé Androidu v okolí vyhledávat aktivní sledovače v síti Find My, včetně AirTagů společnosti Apple.

Pokud je AirTag ve vaší blízkosti déle než 10 minut, zobrazí se možnost přehrát zvuk. Uživatel systému Android pak může přehrát zvuk, aby našel blízký AirTag a deaktivoval jej.

I když tato funkce není automatická, jako je tomu v systému iOS, poskytuje uživatelům mimo Apple určitou úroveň kontroly, pokud mají pocit, že na jejich osobu nebo věci mohl být umístěn sledovač. Aplikace umožní uživatelům také přístup k sériovému číslu zařízení, které může být potřeba při kontaktování orgánů činných v trestním řízení.

Předchozí článek

Další tři inženýři „Apple Car“ odcházejí do leteckých společností

Následující článek

Powebanka Chargeasap Flash Pro Plus je jako stvořená pro nabíjení Apple produktů

Související články