Nová zpráva potvrzuje, že iPhone 14 Pro bude mít 48MP fotoaparát

Kvalitní fotoaparát byl vždy velkou výsadou každého iPhonu. Chystané modely Apple „iPhone 14 Pro“ by mohly být vybaveny zadním fotoaparátem s rozlišením 48 megapixelů, což přinese výrazné zlepšení fotografických schopností zařízení.

Co říká nová zpráva?

Předpovědi 48MP fotoaparátu na příštích iPhonech nejsou nové, ale v poslední zprávě TrendForce potvrdil stávající fámy. Analytická firma uvedla, že tento krok sníží tržní podíl zařízení s 12MP primárními fotoaparáty na pouhých 15 %.

Přechod z 12MP fotoaparátu na 48MP fotoaparát by také znamenal první megapixelový nárůst od iPhonu 6s, který upustil od 8MP senzorů pro 12MP senzory.

Není to poprvé, co byl u modelů „iPhone 14 Pro“ předpovídán 48MP primární fotoaparát. Dobře propojený analytik Ming-Chi Kuo tuto předpověď učinil několikrát a uvedl, že nový větší snímač by mohl poskytnout hybridní provozní režim a přinést záznam videa v rozlišení 8K .

Zahrnutí 48MP snímače fotoaparátu do nového zařízení by však neznamenalo, že by všechny snímky pořízené tímto zařízením měly tolik pixelů. Je pravděpodobné, že zařízení bude mít 48MP obrázky pro jasně osvětlené předměty a 12MP pro obrázky se slabým osvětlením.

Kromě vylepšeného fotoaparátu se očekává, že „iPhone 14 Pro“ bude mít také nový design přední části, který by mohl vynechat zářez pro fotoaparát ve tvaru pilulky nebo děrovačky. Jiné zvěsti naznačují, že náraz fotoaparátu by mohl být snížen i u nových modelů.

Předchozí článek

Takto by mohl vypadat HomePod s displejem, který by fungoval jako domácí hub.

Následující článek

Twitter testuje vlastní „blízké přátele.” Nazývá to Flock.

Související články