Apple Watch Series 8 získají snímání tělesné teploty

U Apple Watch Series 8 se očekává funkce snímání tělesné teploty, ale analytik Ming-Chi Kuo se domnívá, že softwarové problémy zabránily tomu, aby se objevila dříve v řadě 7, a je hlavním faktorem pro zahrnutí do dalšího modelu.

Jde o složitou funkci

Apple Watch byly předmětem mnoha různých fám o jejich senzorech a schopnostech pro sledování fitness, přičemž snímání tělesné teploty je jedním z nejvýznamnějších potenciálních doplňků. Analytik TF Securities Ming-Chi Kuo zdvojnásobil své zahrnutí do Apple Watch Series 8 a nabízí, že by to mohla být funkce Apple Watch Series 7, pokud by Apple dokázal zprovoznit své algoritmy.

V nedělních příspěvcích na Twitteru Kuo tvrdí, že „Apple zrušil měření tělesné teploty pro Apple Watch 7, protože algoritmus se loni nekvalifikoval před vstupem do fáze EVT.“ Kuo odkazuje na Engineering Validation Testing, fázi, která testuje hardwarové funkce, než se návrh přiblíží k výrobě.

I když chybí v řadě 7, Kuo dodává: „Věřím, že Apple Watch 8 v 2H22 by mohly měřit tělesnou teplotu, pokud algoritmus dokáže splnit vysoké požadavky Applu před masovou výrobou.“

I když je to zdánlivě jednoduchý úkol pro zařízení, Kuo vysvětluje, jak je to ve skutečnosti pro Apple problém vyřešit. “Výzvou při zavádění přesného měření tělesné teploty je to, že teplota kůže se rychle mění v závislosti na vnějších živlech,” píše analytik.

“Chytré hodinky nemohou podporovat měření teploty jádra z hlediska hardwaru, takže ke spolupráci potřebují vynikající algoritmus.”

Kuo pak poukazuje na to, že Apple není jediný, kdo se s tímto problémem potýká, protože „Samsung čelí této výzvě také“. Kuo si myslí, že Galaxy Watch 5 jihokorejského rivala z konce roku 2022 pravděpodobně postrádají stejnou funkci „kvůli omezením algoritmu“.

Předchozí článek

Co očekávat od iPhone 14 a iPhone 14 Max?

Následující článek

Apple Watch přehled: nové Pride řemínky, hranatý design u Series 8 a možná „obrněná” edice. 

Související články
Apple Vision
Číst více

Youtuber otestoval odolnost Apple Vision Pro a vydrží překvapivě mnoho

Navzdory použití těžkých materiálů a velké skleněné přední části je Apple Vision Pro překvapivě odolný. Svědčí o tom první video testu pádů na YouTube. Majitelé Apple Vision Pro se pravděpodobně budou chtít vyhnout tomu, aby jim tak drahé zařízení upadlo, ale při častém používání se to možná stane i vám.

iPad 2 potvrzený: už 2. března se dočkáme jeho představení!

Po mnoha odkladech to vypadá, že je to konečně tady. Apple teprve před několika málo minutami rozeslal informační e-mail pro všechny novináře, které zve na novou keynote, která, jak už je z obrázku poznat, se bude týkat iPadu. Apple se pravděpodobně také snažil určit datum, které by souhlasilo s číslovkou tabletu - 2. březen totiž koresponduje i s očíslováním iPadu - iPad 2.