Apple Watch Series 8 získají snímání tělesné teploty

U Apple Watch Series 8 se očekává funkce snímání tělesné teploty, ale analytik Ming-Chi Kuo se domnívá, že softwarové problémy zabránily tomu, aby se objevila dříve v řadě 7, a je hlavním faktorem pro zahrnutí do dalšího modelu.

Jde o složitou funkci

Apple Watch byly předmětem mnoha různých fám o jejich senzorech a schopnostech pro sledování fitness, přičemž snímání tělesné teploty je jedním z nejvýznamnějších potenciálních doplňků. Analytik TF Securities Ming-Chi Kuo zdvojnásobil své zahrnutí do Apple Watch Series 8 a nabízí, že by to mohla být funkce Apple Watch Series 7, pokud by Apple dokázal zprovoznit své algoritmy.

V nedělních příspěvcích na Twitteru Kuo tvrdí, že „Apple zrušil měření tělesné teploty pro Apple Watch 7, protože algoritmus se loni nekvalifikoval před vstupem do fáze EVT.“ Kuo odkazuje na Engineering Validation Testing, fázi, která testuje hardwarové funkce, než se návrh přiblíží k výrobě.

I když chybí v řadě 7, Kuo dodává: „Věřím, že Apple Watch 8 v 2H22 by mohly měřit tělesnou teplotu, pokud algoritmus dokáže splnit vysoké požadavky Applu před masovou výrobou.“

I když je to zdánlivě jednoduchý úkol pro zařízení, Kuo vysvětluje, jak je to ve skutečnosti pro Apple problém vyřešit. “Výzvou při zavádění přesného měření tělesné teploty je to, že teplota kůže se rychle mění v závislosti na vnějších živlech,” píše analytik.

“Chytré hodinky nemohou podporovat měření teploty jádra z hlediska hardwaru, takže ke spolupráci potřebují vynikající algoritmus.”

Kuo pak poukazuje na to, že Apple není jediný, kdo se s tímto problémem potýká, protože „Samsung čelí této výzvě také“. Kuo si myslí, že Galaxy Watch 5 jihokorejského rivala z konce roku 2022 pravděpodobně postrádají stejnou funkci „kvůli omezením algoritmu“.

Předchozí článek

Co očekávat od iPhone 14 a iPhone 14 Max?

Následující článek

Apple Watch přehled: nové Pride řemínky, hranatý design u Series 8 a možná „obrněná” edice. 

Související články

Mac OS X Lion: zkušenosti s novým operačním systémem

Není to příliš dlouhá doba, co Apple představil bližší informace k novému operačnímu systému určeného pro Macy - Mac OS X 10.7 Lion. Tyto informace jste se mohli dočíst i u nás - tedy zatím pouze ty, které vyzdvihoval sám Apple. Pojďme se ale podívat na novinky, které Apple tolik nepříblížil nebo také na novinky, o kterých zas tolik slyšet není a přesto jsou při používání docela zásadní.