AirPods by mohly v budoucnu získat funkci monitorování držení těla a snímání tělesné teploty

Nová zpráva tvrdí, že Apple začal pracovat na rozšíření sledování stavu do své řady AirPods, který bude podobný, jako v Apple Watch. Ambice Applu ohledně AirPods a senzorů do uší jsou jasné už roky. Společnost má velký počet patentů na používání sluchátek jako monitorů zdraví, které se datují více než sedm let zpět, rozhovory s vedoucími pracovníky naznačují, že tato funkce přichází na jiná zařízení než Apple Watch. Vše spojené s fámami, které se léta šíří o senzorech a dalším monitorování zdraví přichází brzy na AirPods.

Apple dále zdůrazňuje, že tento úhel již má službu Live Listen, nově spuštěný nástroj Conversation Boost a další technologie, které umožňují AirPods fungovat jako nenormální sluchadla pro nositele, i když je Apple jako takový nemůže prodávat.

Jaké funkce mohou AirPods dostat?

Nová zpráva, kterou nedávno zveřejnil Wall Street Journal, cituje „dokumenty“ a „lidi obeznámené s plány“, aby se pokusili přesně definovat, co Apple dělá. Zpráva konkrétně řeší další zesílení používání AirPods jako naslouchadla a uvádí, že existují prototypy AirPods jako základních monitorů tělesné teploty.

Zpráva také uvádí, že budoucí AirPods budou používat senzory pohybu ve sluchátkách ke sledování držení těla uživatele. Výstrahy by byly doručeny, pokud se zjistí, že se uživatel na židli svažuje, a další podobné relativní pohyby.

Dlouhodobý výzkum společnosti Apple pro AirPods a monitorování zdraví AirPods byl oznámen v září 2016 a do konce roku se sotva dostal k online objednávkám. Již v roce 2014 však Apple požádal o tři patenty týkající se sluchátek s biometrickým snímáním.

Podle patentu z roku 2014 byl definovaný systém monitorování kondice integrován do sady náhlavní soupravy nebo sluchátek. Umístěním zvukových zařízení do ucha nebo do jeho blízkosti může integrovaný snímač aktivity snímat mimo jiné údaje o teplotě, pocení a srdeční frekvenci.

O integraci potenciálních zdravotních funkcí na AirPods se dlouho šuškalo. V roce 2018 dobře propojený analytik Ming-Chi Kuo řekl, že AirPods by se mohly integrovat s Apple Watch a dalšími zařízeními pro lepší správu zdraví. Ve stejném roce specifikace Bluetooth také naznačovaly další funkce pro zdraví a pohodu. Apple také podal řadu patentových přihlášek souvisejících se zavedením zdravotních funkcí na dvojici AirPodů. Mezi ně patří různé senzory pro sledování srdeční frekvence, pohybu nebo jiných zdravotních metrik.

Viceprezident Apple Kevin Lynch hovořil dříve v roce 2021 o integraci AirPods do Health a konceptu „fúze senzorů“. Lynch naznačil, že Apple by mohl do svého ekosystému Health zahrnout další typy senzorů přenášených zařízeními, včetně těch v AirPods. Systém Apple Health již používá „fúzi senzorů“ k získávání užitečných dat z různých zařízení, jako je iPhone nebo Apple Watch.

„Fúzi senzorů na některých zařízeních dnes již provádíme a myslím, že zde existuje potenciál všeho druhu,“ řekl Lynch. Není jasné, jak se zpráva Wall Street Journal liší od velkého množství publikovaných prací o konceptu. Rovněž neuvádí časový harmonogram.

Předchozí článek

Nové AirPods jsou tu! Zaujmou vzhledem a výdrží.

Následující článek

MacBook Pro 2021 je drak nejen s famózním výkonem!

Související články