sledování zásilky česká pošta

Jak na sledování zásilky od České Pošty?

Každý z nás se již někdy ocitl v situaci, kdy posílal nebo očekával balíček přes Českou Poštu. V tomto článku vám přinášíme jednoduchý návod, jak sledovat cestu balíčku. Česká Pošta nabízí nástroje pro sledování zásilky jak na mobilu tak i na počítači. Výhodou těchto nástrojů je, že neumožňují zásilku jen sledovat, ale také změnit její adresu doručení nebo ji podržet na pobočce pošty.

Sledování zásilky přes prohlížeč

Pokud chcete sledovat zásilku na počítači, tak Česká Pošta nabízí sledování přes prohlížeč. Vše je velmi jednoduché a intuitivní, protože se nemusíte nikam registrovat. Stačí mít pouze kód zásilky. Postup je následující:

  1. Přejděte na odkaz www.postaonline.cz/trackandtrace
  2. Do pole „Čísla zásilek” zadejte jedno nebo i více čísel zásilek oddělené mezerami a klikněte na „Vyhledat”
  3. Ihned se vám zobrazí detaily o zásilce jako velikost, hmotnost, případná dobírka a hlavně její poloha

Pokud máte zájem o detailnější informace jako adresa doručovatele nebo změnit doručovací adresu, klikněte dole na „Změnit doručení.” Po tomto kroku vás služba vyzve k zadání kontaktu, který je spojen s vaší zásilkou. Na následující obrazovce pak uvidíte ještě více informací o zásilce, včetně možností změnit místo a termín doručení a omezit doručení náhradním příjemcům.

Sledování zásilky přes mobilní aplikaci

Česká Pošta také nabízí mobilní aplikaci, která je dostupná zdarma pro iOS i Android. Na mobilu samozřejmě také funguje sledování zásilky přes prohlížeč, aplikace však nabízí větší pohodlí a zejména notifikace o změně jejího stavu. Postup pro trackování je opět velmi jednoduchý.

  1. Stáhněte si aplikaci Pošta Online
  2. V hlavním menu vpravo nahoře klikněte na „+”
  3. Zadejte číslo zásilky a její název (ten je volitelný a je čistě na vás, co tam napíšete. Slouží pouze pro přehled mezi více zásilkami.)
  4. V detailu zásilky opět vidíte všechny možné údaje o zásilce
  5. Změna doručení tentokrát probíhá o krok jednodušeji, stačí dole kliknout na „Změnit doručení” a otevře se vám podobná nabídka jako v prohlížeči

Velkou výhodou aplikace je, že vám může zasílat notifikaci pokaždé, když jedna ze zásilek změní svůj stav. Také je zde jednodušší sledovat více zásilek najednou, jelikož si je aplikace pamatuje a vy tak nemusíte kódy zadávat pořád dokola.

Aplikace navíc nabízí i mnoho dalších zajímavých funkcí, jako jsou otevírací doby poboček i Balíkoven, přehled pořadníku na jednotlivých pobočkách nebo propojaení s vaší zákaznickou kartou.

Předchozí článek
iphone voda

Další reklama pro Apple: iPhone přežil 3 dny na dně divoké řeky

Následující článek
Nikon Z fc

Nový retro fotoaparát Nikon Z fc lze bezdrátově připojit k iPhonu

Související články
AI
Číst více

Nepřepisujte poznámky z porad ručně. Víme, jak na to jedním kliknutím myši

Zapomeňte na nekonečné ťukání do klávesnice a hodiny zbytečné práce. Raději se spolehněte na moderní převod obrázků na text. S pomocí šikovné umělé inteligence totiž stačí nahrát požadovaný soubor (fotografii ručně psaného textu, PDF či jiný druh dokumentu) a kliknout na tlačítko. Následně se váš text ihned převede do požadované podoby. Otázka minutky.