Android ztrácí 8% podíl na trhu, zatímco iOS roste

Máte raději Android nebo iOS? Zdá se, že iOS má stále větší prestiž. Za posledních pět let se podíl Androidu na trhu snížil o 8 %, zatímco Apple iOS vzrostl přibližně o 6 %. Apple celosvětově dominuje s Apple Watch a získal většinový podíl na prodeji sluchátek v USA, ale iPhone je dramaticky převyšován telefony s Androidem.

Podíl Androdu na trhu se snižuje

Výrobců Androidu je nespočet, ale všichni používají OS Googlu a výzkumná firma StockApps zkoumala rozšíření OS Android oproti iOS. Uvádí, že v roce 2018, při historicky nejvyšším podílu Androidu, měl operační systém 77,32 % trhu. V lednu 2022 tento podíl klesl na 69,74 %.

„Ztráta podílu Androidu na trhu se scvrkává na zvýšenou konkurenci v prostoru OS,“ říká finanční expertka StockApps Edith Reads. “Pohled na data ukazuje, že iOS získal 6 % mezi červencem 2018 a lednem 2022.”

„Z 19,4 % pak Apple zvýšil svůj tržní podíl OS na 25,49 %,“ pokračovala. “Zbývajících 1,58 %, kterých se Google zbavuje, připadá na ostatní vývojáře operačního systému malého rozsahu.”

iOS tedy zvýšil svůj podíl o 6,09 %, když se Android zmenšil. To nic nemění na tom, že Android má na trhu větší počet telefonů. Procentní podíly také neberou v úvahu, zda trh za posledních pět let rostl či nikoli. Nelze tedy extrapolovat ani to, že Apple dokáže přilákat více nových uživatelů, ani to, že dozrávající trh začíná preferovat iOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Čtyři nové modely iPhone 14 ukazují, co můžeme očekávat na podzim

Následující článek

Podvodníci se zaměřují na Apple Pay v podvodech s kreditními kartami

Související články

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Spoločnosť J.D. Power už štvrtý rok po sebe umiestnila Apple na čelo rebríčka spokojnosti zákazníkov spomedzi všetkých výrobcov smartphonov. Apple získal dokopy až 800 z 1000 možných bodov. To všetko sa odohralo na základe štúdia 6800 uživateľov smartphonov, ktorí mali ohodnotiť svoje skúsenosti so smartphonami od januára do júna 2010. Štúdia ukázala, že Apple, v resp. iPhone, bol výborne ohodnotený vo všetkých kategóriách, od operačného systému, cez funkcie až po fyzický dizajn.