Android ztrácí 8% podíl na trhu, zatímco iOS roste

Máte raději Android nebo iOS? Zdá se, že iOS má stále větší prestiž. Za posledních pět let se podíl Androidu na trhu snížil o 8 %, zatímco Apple iOS vzrostl přibližně o 6 %. Apple celosvětově dominuje s Apple Watch a získal většinový podíl na prodeji sluchátek v USA, ale iPhone je dramaticky převyšován telefony s Androidem.

Podíl Androdu na trhu se snižuje

Výrobců Androidu je nespočet, ale všichni používají OS Googlu a výzkumná firma StockApps zkoumala rozšíření OS Android oproti iOS. Uvádí, že v roce 2018, při historicky nejvyšším podílu Androidu, měl operační systém 77,32 % trhu. V lednu 2022 tento podíl klesl na 69,74 %.

„Ztráta podílu Androidu na trhu se scvrkává na zvýšenou konkurenci v prostoru OS,“ říká finanční expertka StockApps Edith Reads. “Pohled na data ukazuje, že iOS získal 6 % mezi červencem 2018 a lednem 2022.”

„Z 19,4 % pak Apple zvýšil svůj tržní podíl OS na 25,49 %,“ pokračovala. “Zbývajících 1,58 %, kterých se Google zbavuje, připadá na ostatní vývojáře operačního systému malého rozsahu.”

iOS tedy zvýšil svůj podíl o 6,09 %, když se Android zmenšil. To nic nemění na tom, že Android má na trhu větší počet telefonů. Procentní podíly také neberou v úvahu, zda trh za posledních pět let rostl či nikoli. Nelze tedy extrapolovat ani to, že Apple dokáže přilákat více nových uživatelů, ani to, že dozrávající trh začíná preferovat iOS.

Předchozí článek

Čtyři nové modely iPhone 14 ukazují, co můžeme očekávat na podzim

Následující článek

Podvodníci se zaměřují na Apple Pay v podvodech s kreditními kartami

Související články

Apple MacBook Air: Recenze nového modelu 2011

Už od pátku mám příjemnou povinnost testovat nový MacBook Air 13,3", který mě svou Unibody konstrukcí přesvědčil, že je čas na upgrade stávajícího MacBooku Pro z roku 2008. Zda jsem udělal dobře, nebo svých 30.690 Kč investoval špatně, se dozvíte v této recenzi.

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1" s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje - podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.