Za pár dní nás čeká WWDC 2021. Jak konferenci sledovat a co očekávat?

Jako každý rok nás i letos čeká vývojářská konference Applu, WWDC. Tu v pondělí odstartuje online představování novinek a bude trvat do 11.6. Nás ale zajímá hlavně ta pondělní část, na které se nám ukážou nové verze systémů a letos možná i nějaký ten hardware. Jakých novinek se letos dočkáme a jak lze tiskovku sledovat?

iOS / iPadOS 15

Nový rok, nová verze systému pro iPhony, iPody Touch a iPady. Zatímco loni jsme se v iOS dočkali obrovských změn, zejména tedy widgetů, letos to nejspíš bude v rytmu menších, ale neméně užitečných změn. Nejvíce se mluví o možnosti nastavit si několik „profilů” pro vaše upozornění. Jedná se o částečnou automatizaci, které lze nyní složitějším způsobem dosáhnout pouze pomocí aplikace Zkratky. Profily budou fungovat jako takový správce upozornění, kdy si například pro profil Práce ztišíte notifikace ze sociálních sítí, naopak třeba profil Restaurace ztiší vše kromě SMS. Volba přizpůsobení bude na vás.

Mimo to obletěl internet i oficiální screenshot od Applu z aplikace Nastavení, na kterém jde vidět poupravený design. Ten má být oproštěn od hran displeje a působit intuitivněji. Změnou údajně projdou i iMessages, ze kterých chce Apple udělat více sociální síť než jen kecálka.

Mnohem větší prostor má ale dostat iPadOS, který se má, podle mnoha zdrojů, dočkat jedné z největších aktualizací. Pochopitelně bude vše v návaznosti na představení iPadu Pro s M1 čipem. Mluví se o možnosti spouštět na těchto iPadech aplikace psané pro macOS, protože architektura čipu je totožná. Opačným směrem funguje spouštění aplikací bez větších problémů, takže se máme na co těšit. Nadšená bude rozhodně hlavní cílovka iPadu Pro, tedy tvůrci a umělci. Případná možnost spustit na iPadu Final Cut X Pro, Xcode nebo Davinci Resolve by byla přelomová.

macOS 12

Loňské představení macOS 11 na WWDC přineslo převratnou změnu v designu celého systému a jednalo se tedy o jednu z těch větších aktualizací. Letos ale takovou slávu nečekejte, zatím toho předem o novém macOS 12 nevíme, snad jen to, že se bude jmenovat macOS 12. Můžeme se tedy jen odkazovat na zajímavé koncepty, které mluví o přivedení například aplikace Wallet, TestFlight či Fitness + na Mac a lepší správu notifikací.

Barevné Příslušenství k iMacu

MacBook Pro

Překvapením dne na WWDC by ale nakonec mohl být přece jen kus hardwaru, a sice aktualizovaný MacBook Pro. Ten má přinést vylepšený čip řady M, mluví se o názvu M1X. Mimo to se můžeme těšit na MiniLED displej, který je nyní v 12,9” iPadu Pro 2021. Změna se dotkne také designu, jenž bude kopírovat jazyk letos představených M1 zařízení, tedy iPadu a iMacu – bude placatější a s ostřejšími hranami. Třešničkou má být odstranění nápisu „MacBook Pro” ze spodní hrany displeje, podobně jako zmizelo logo Applu ze spodní hrany iMacu.

Jak WWDC 2021 sledovat?

Časy, kdy Apple umožňoval sledování konferencí pouze přes Apple produkty jsou dávno pryč. Kromě webových stránek Applu bude souběžně běžet i livestream na YouTube. Oba dva livestreamy jsou už nyní připravené a můžete si je na pár kliknutí přidat do kalendáře. Vysílání začíná, jako obvykle, v 19 hodin našeho času.

Předchozí článek

Návod: Jak skrýt počet Lajků na Instagramu

Následující článek

Čeká nás na WWDC představení homeOS? Systém se objevil v inzerátu.

Související články

Ultimate Mortal Kombat 3: legenda z PC už také na iPhone (video)

Je mezi námi někdo, kdo nezná herní serii Mortal Kombat? Pokud jste zažili PC hry v 90. letech, tak vám jistě "Mortala" nemusím představovat. Bojovka s nezapomenutelnými charaktery, podle kterých byly natočené dokonce 2 filmy (v roce 95 a 97), se dočkala portu pro iOS zařízení s grafikou pro Retina displej. Koukněte na video z hraní a recenzi této hry!
Baterie
Číst více

Podle Applu je baterie iPhonu 15 odolnější, než se původně myslelo

Apple aktualizoval svá očekávání ohledně výdrže baterie iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro, přičemž společnost uvedla, že poskytuje dvojnásobek dříve předpokládaných nabíjecích cyklů. Kapacita baterie byla pro uživatele iPhonů vždy problémem , někteří si stěžovali, že baterie jejich smartphonu nevydrží v průběhu času tolik nabití, jak by očekávali. Zatímco Apple již dříve nastínil svá očekávání, jak dlouho by měla baterie vydržet, nyní své tvrzení zdvojnásobil.

Nové hry na AppStore: Trailery všech nejlepších dnešních novinek

Na AppStore se dnes objevila celá řada nových her, které rozhodně mají kvality na to, aby se dostaly vysoko v Top 25. To je před vánoci pro vývojáře z marketingového hlediska velice zajímavé, protože v době od 23. do 28. 12. nebudou aktualizované žebříčky nejstahovanějších her Top25. Podívejte se na trailery nových herních pecek na AppStore!