iMac Pro

Čeká iMac Pro konec? Apple doprodává poslední kusy.

V březnu roku 2017 představil Apple extrémně výkonný model iMacu s příjmením „Pro.” Název, design vyvedený v tmavých barvách, nejvyšší specifikace i cena naznačovala, že se nebude jednat o model pro běžného spotřebitele. Po čtyřech letech to však vypadá, že iMac Pro ze stálé nabídky Applu potichu zmizí.

Koncem minulého týdne ubyla na oficiálním obchodě Apple možnost nakonfigurovat si iMac Pro podle vlastních představ. V nabídce je už jedna varianta, u které navíc stojí upozornění, že se jedná o doprodej do vyprodání zásob.

Apple sám potvrdil, že náhradu za tento model zatím nechystá. Podle jejich slov jej dostatečně zastoupí posledně aktualizovaný 27 palcový iMac. Pro náročnější uživatele, kteří si budou chtít svůj Mac rozšiřovat, je v nabídce také nejvyšší Mac Pro.

Budoucnost iMacu ale vypadá zajímavěji. Podle nedávných úniků firma plánuje vydat modely s novým designem a v nových barvách, které se mají inspirovat u nejnovějšího iPadu Air. Designem pak mají připomínat Pro Display XDR. Zajímavé také budou vnitřnosti, jelikož se má jednat o první iMac s novým Apple Silicon čipem.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

Apple plánuje uvést na trh drahé zařízení pro virtuální realitu

Následující článek

Polymerní kabely by mohly nahradit Thunderbolt i USB a zajistit vyšší rychlost

Související články

Apple: vánoční reklama na iPhone 4

Máte už dárky k Vánocům? Pokud ne, Apple vám v novém televizním spotu poradí, že s iPhone 4 a Facetime si Vánoce a Štědrý den opravdu užijete. Ať je to jak chce, Apple chce zvýšit povědomí o iPhone 4 těsně před Vánoci, což je bezesporu chytrý marketingový tah. Otázkou zůstává, kolik lidí v ČR a SR kupuje dárky v hodnotě 15 tisíc Korun?

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

iPad je neskutečně žádané zařízení. To dokazuje jak i jistá nedostupnost po několika měsících od vydání, tak počet aplikací pro iPad vyvinutý, který v nedávné době překročil magických 100 000 (o kterém jsme Vám nedávno psali). iPadu se ale nedávno podařilo překročit ještě jednu metu, která patří také do důležitých milníků - a to více než 1% ze všech platform prohlížejících internet.