Apple Store: revoluční samoobslužné nakupování

Apple vydal novou verzi aplikace Apple Store. Ta umožňuje osobní vyzvednutí a také díky ní můžete zakoupit zboží bez přítomnosti prodavače.

Apple vydal novou verzi aplikace Apple Store. Tato aktualizace přináší nové funkce, umožňuje zákazníkům koupit zboží přes iPhone a následně si ho vyzvednout na prodejně. Také díky ní můžete zakoupit zboží, bez potřeby jakéhokoli prodavače nebo pokladníka.

Už dlouho jste si mohli v USA pomocí aplikace Apple Store objednávat zboží online a zařizovat si schůzky u Genius Baru (technická podpora uvnitř Apple obchodů). Nyní aplikace nabízí dvě další služby – Osobní vyzvednutí a EasyPay.

Osobní vyzvednutí (Personal Pickup) vám umožní si vybrat a zaplatit za položku, kterou si pak vyzvednete v Apple Storu.

A za jak dlouho od zaplacení můžete přijít? Pouhých 12 minut trvá než objednávka projde systémem a zboží je připraveno. Objednávka totiž do vybraného obchodu jde 3 minuty. Ve skladu mají 2 minuty na to, aby vaše zboží našli. 7 minut zbývá pro zaměstnance, aby připravili všechno ostatní. Po 12 minutách stačí tedy vejít do obchodu, nečekat ve frontě, obdržet vaše zboží, podepsat se a odejít. Pokud vaše zboží není v obchodě na skladě (chtěli jste třeba gravírování na iPhone), Apple vám poté, co bude zboží připraveno, pošle Push notifikaci. 12 minut po obdržení upozornění si pro zboží můžete přijít.

Zajímavé je, že Apple bude výnosy z online prodejů přiřazovat obchodům, kde bylo zboží vyzvednuto. To by mělo zvýšit pracovní příležitosti, protože počet zaměstnanců je odvozen od prodejů. Apple předpokládá, že se prodeje v kamenných obchodech takto zvýší o 30%.

Ještě zajímavější je EasyPay. Zákazník přijde do Apple Storu, pomocí aplikace oskenuje čárový kód vybraných příslušenství (kvůli kvalitě fotografie je třeba iPhone 4 nebo 4S) a zaplatí za ně online přes iPhone. A to je vše. Teď už stačí s vaším zaplaceným příslušenstvím odejít, nikdo vás nebude kontrolovat, viz video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h22AItU4_GE[/youtube]

Zdroj: BGR

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Adobe Flash: Apple vyhrál, Flash v mobilech nahradí HTML5

Následující článek

Infinity Blade 2: pokračování nabídne perfektní grafiku a nový příběh

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.

SoundHound: Hudební aplikace století

Aplikace SoundHound v sobě skrývá víc možností než si dovedete představit. Od rozpoznávání hudby, až po data koncertů a mnohem více. Slyšíte hezkou píseň, ale nevíte jak se jmenuje? Chcete si přečíst recenzi alba, nebo vás zajímá nejnovější žebříček populární hudby? Na to všechno je tady tato skvělá aplikace.