Camera+ 3: nová verze velice oblíbené fotoaplikace

Určitě ji znáte. Camera+ je jedna z nejoblíbenějších fotoaplikací pro iPhone a iPod Touch a dnes, po několika týdnech očekávání a zatajování novinek, spatřila světlo světa její třetí verze. Co je nového?

Určitě ji znáte. Camera+ je jedna z nejoblíbenějších fotoaplikací pro iPhone a iPod Touch a dnes, po několika týdnech očekávání a zatajování novinek, spatřila světlo světa její třetí verze. Co je nového?

První věcí, které si určitě všimnete, je nová ikonka. Vývojářům se podařilo už tak hezkou ikonku posunout do ještě hezčí podoby.

Zajímavou novinkou, která se týká přímo focení, je zámek ostření a expozice (zámek vyvážení bílé zůstal). Po zamknutí expozice můžeme s iPhonem jakkoli hýbat, aniž by se expozice přepočítávala. Při zamknutí ostření zůstane objektiv zaostřen na stále stejnou vzdálenost.

Camera+ | zámek AF a AE

Novinkou v nastavení jsou takzvané Workflows. Jedná se o dvě přednastavená chování aplikace při focení:

  • Classic – klasické chování, kdy nejdřív vyfotíte v řadě za sebou několik fotografií a až poté si je upravujete
  • Shoot & Share – po každé fotografii, kterou vyfotíte, se vám zpřístupní možnosti úprav a fotografii můžete sdílet

Když už je řeč o sdílení, novou možností je vygenerování odkazu na vaši fotografii ve formátu campl.us/id. Rychlejší je i sdílení fotografií na více sociálních sítí zároveň.

Camera+ | sdílení

Pokud jste dříve chtěli do Camery+ importovat více fotografií z vaší knihovny, nešlo to jinak než po jedné. Nyní už je možné importovat několik fotografií zároveň. Nová verze nabízí také možnost náhledu a zobrazení informací o rychlosti závěrky, cloně, ohnisku a citlivosti přímo při importu.

Camera+ | import

Camera+ | ikona

Mírně upravena byla i funkce Clarity, která, dle slov vývojářů, “dělá z Camery+ to, co je”. Mezi další novinky patří různá upozornění a také nové API, díky kterému budou moci další vývojáři integrovat Camera+ do svých aplikací.

Došlo také k mírnému zrychlení aplikace. U nové verze je rychlost lepší především při přepnutí z jiné aplikace (aplikace je spuštěná na pozadí), čistý start se naopak mírně prodloužil.

Camera+ je momentálně ve slevě za skvělých 0,79 €, proto jednoznačně doporučujeme tuto aplikaci vyzkoušet. Pro stávající majitele je nový update na verzi 3 samozřejmě zdarma!

Camera+ pro iPhone – 1,59 € 0,79€ – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Podívejte se na první video s rozbalováním nového iPadu

Následující článek

JailbreakTips #5: NowListening - bannery a ovládání hudby

Související články

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9TO5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. - tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.