iOS 4: Přehled všech novinek, možných problémů a vychytávek!

Vše o novém iOS 4 pro iPhone a iPod Touch. Prehled všech novinek a vylepšení, řešení nejrůznějších problémů a představení skrytých vychytávek v iOS 4!

Mnoho z vás se mělo možnost podívat na keynote k příležitosti představení iOS 4. Během té doby vyšlo několik betaverzí a hlavní změny byly díky tomu známy již dříve než došlo k oficiálnímu vydání. Pokud jste ale všechno prošvihli, nezoufejte, od toho je tu můj článek, abych vás se vším novým v iOS4 seznámil.

iOS 4

Někoho může zarazit název iOS 4 z původního iPhone OS 4. Přejmenování je zcela logické. Operační systém se používá nejen na iPhonech, ale také na iPodech a iPadech – nový název tak lépe vystihuje rozsah použitelných zařízení.
iOS 4 můžete nainstalovat na všechny zařízení, kromě iPhonu druhé generace a nejstarší generace iPodu Touch. Tedy je použitelný od iPhone 3G výše a od iPod Touch 2nd a výše.

iOS4 nelze nainstalovat na iPhone 2G a nejstarší generaci iPod Touch!

Cena je novinka. Pro iPhone se očekával upgrade opět zdarma, tentokrát se ale dočkali také majitelé iPodů a nemusí platit $10 – iOS 4 je zdarma pro všechny!

Instalace

Pro instalaci nové verze je zapotřebí iTunes 9.2, který můžete stáhnout na Apple.com pro 32bit i 64bit verze Windows a Mac OS X.

Připojte zařízení přes USB k iTunes a pro jistotu nechte proběhnout plnou synchronizaci. Následně u záložky se zařízením stiskněte tlačítko Check for Update. iTunes stáhne téměř 300 MB velký OS, plně zálohuje zařízení, smaže všechna data, nainstaluje nový OS a obnoví původní data. Vše automaticky bez jakékoli ztráty dat.

Nevypínejte počítač a neodpojujte kabel při updatování iOS 4!

Možné problémy při updatu

Je možné, že po “dokončení” stahování nového OS vám vyskočí hláška Connection timeout. Nic se neděje, zkuste to později. Pokud máte ale i po několika pokusech problémy, je možné telefon uvést do DFU módu a vybrat update ručně z počítače pomocí Shift+Check for Update.

Pokud z nějakého důvodu nebude dokončen update OS (vypnutí proudu, vypojení kabelu aj.) bude nejspíše třeba telefon uvést do DFU módu a provést instalaci znovu.

Některým lidem se zasekne backup před samotnou instalací na dlouhou dobu. Pokud máte tento problém, počkejte. Apple uvádí možnost instalace nového OS i hodinu a déle. Pro eliminaci tohoto času nejlépe z iPhonu před updatem vytáhněte fotky, videa a MP3. Prodlužovat čas může i starší rozhraní USB či pomalý disk. Samotné iTunes neběží pod Windows tak dobře jako u Maca, proto mějte trpělivost.

Někdy si můžete po updatu všimnout zpomalení systému. Zkuste restart případně i restore. Nejlepší řešení je již zmíněný DFU mód + OS zcela nový. Nic lepšího neexistuje.

Google má také problémy s Exchange servery, jednoduše nestíhá. Proto mají někteří problém se synchronizací kontaktů. Nezbývá, než čekat až to Google vyřeší. Chyba není na straně Applu.

Jak zařízení uvést do DFU? Návod je na tomto videu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ofpinyGlQ8I[/youtube]

Multitasking (dále MT)

MT je bezesporu nejočekávanější novinkou v novém iOS 4. MT se dočkají majitelé nových generací zařízení, takže pro iPhone 3G MT nefunguje. Není to kvůli zlé povaze Applu, ale technickým limitům. 128 MB RAM je opravdu  málo, tyto zařízení mají občas problémy i s jednou náročnou aplikací. Kvůli stejnému problému byla také znepřístupněna změna tapety, o té ale až níž.

Pro zobrazení mlutitasking lišty (MT docku) stiskněte dvakrát home button. Nyní vidíte spuštěné aplikace a jednoduchým tapnutím můžete mezi aplikacemi přepínat. V případě, že má aplikace MT “umí”, tak například Skype je při MT neustále přihlášen. Pokud nechcete aplikaci pouze uložit pro pozdější použití ale opravdu ukončit, nestačí home button pouze stisknout, musíte ho podržet déle*. Druhá možnost je ukončit aplikaci v MT docku. Podržte na nějaké ikonkce prst aby se rokmitaly a pak stiskněte značku na okraji ikonky.
Není třeba aplikace uzavírat ručně, OS se o to postará sám, když mu dojde paměť. Nejméně aktivní aplikace se posouvají v seznamu MT Docku doprava a ty poslední jsou poté ukončeny.
Dostupnost pouze na iPhone 4, iPhone 3GS a iPod Touch 3rd. Pro 3G je možné MT povolit přes Jailbreak, počítejte ale se značnou nestabilitou.

* – Děkujeme uživatelům za nahlášení, že tato funkce již není dostupná.

Složky

Další věc, kvůli které dělalo spoustu uživatelů jailbreak. Nyní můžete vytvářet složky, do kterých se vejde až 12 aplikací. Ve složce nemůže být další složka. Složku vytvoříte přetažením ikonky na jinou ikonku. Složka se pojmenuje podle druhu aplikací v ní. Pokud jste v módu přesouvání můžete složku přejmenovat. Složku otevřete klepnutím na ni a uzavřete pomocí home button nebo opět klepnutím. Aplikaci ze složky vytáhnete jednoduchým přetažením mimo, pokud zůstane jen jedna, složka zanikne. Složky můžete přesunout i do docku.

Výhoda je, že lze vidět náhled aplikací uvnitř složky. Jde vidět 9 ikonek, přestože je ve složce aplikací třeba až 12.

obrazek slozek
Ukázka složek a springboardu.

Springboard

Přepracování se dočkal konečně také dock, který teď je ve 3D a vypadá opravdu hezky. Všimněte si odrazu ikonky na něm. Některé ikonky také byly překresleny do větších detailů. Nejvíce to je vidět na kalkulačce, hodinách a počasí.

Tapeta na springboardu

iOS 4 umožňuje také žádanou změnu tapety pod ikonkami. Jednoduše jděte do Nastavení – Tapeta, kde si zvolte, jestli chcete vybrat teptu pro lock screen nebo springboard. Samozřejmě je možné zvolit tapetu starým způsobem z Camera Roll.

Dostupnost opět bohužel pouze novější generace, pro 3G lze povolit přes JB. Tapeta je údajně náročnější kvůli animaci ikon a tak byla Apple zamítnuta. Povolení tapety přes JB je možné a asi bych se nebál. Se snížení výkonu ale počítejte.

Spotlight

Vylepšení doznalo také vyhledávání. Nyní lze prohledat SMS a případně zvolit vyhledání na webu či wikipedii.

Hledání ve spotlight

iPod

V iPodu lze nyní vytvářet a upravovat playlisty. Rozhodně to není tak použitelné jako na PC ale přesto tato možnost potěší. iPod se nyní také ovládá v MT Docku, pokud přejedete doleva. Je to náhrada za starý způsob ovládání v aplikacích.

Ukázka úpravy playlistů.

Mailbox

Mail nyní umožňuje mít více účtů a přistupovat k nim jednotlivě či do společné složky – tzv. unified inbox. Nyní je také možné sledovat maily ve vláknech, jako např. v Gmailu. Jedná se o výborné zlepšení přispívající k přehlednosti. Nyní navíc je lepší správa různých příloh.
Pokud chcete vlákna vypnout, jednoduše navštivte Nastavení-Mail-Uspořádat do vláken.

Lokální notifikace

Již známe push notifikace, které probíhají přes Apple server. Nyní tu máme notifikace lokální. Ty najdete například při naplánování události v kalendáři, kdy si můžete nastavit jak dlouho předem si přejete být upozorněni. Otázka je, jestli tyto notifikace můžou využít například hry typu WeRule a Godfinger, při upozornění na dostavění budovy.

Narozeniny

Je hezké, že jste mohli nastavit narozeniny u kontaktu, nyní je ale uvidíte v kalendáři. Pokud se vám to nelíbí, můžete narozeninový kalendář skrýt.

Korektura

Nesprávně napsané slovo systém podtrhne a při podržením prstu kromě copy/paste nabídne i náhrady. Pokud jsem si dobře všiml, funguje pouze u anglického slovníku.

Safari

Safari je inovované. Má být rychlejší. Nyní je navíc možné nastavit pro vyhledávání Bing. U Googlu a Yahoo navíc při hledání nabízí našeptávač.

AppStore

V AppStore se nyní u několika aplikací zobrazuje u cen symbol plus, čtenář Majk prozradil, že tak poznáte aplikace, které jsou univerzální – fungují pro všechny zařízení bez speciálních verzí.

Nyní můžete také darovat aplikace pomocí tlačítka Gift App, které naleznete pod popisem aplikace. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v iTunes.

Spouštění aplikací

iOS 4 řeší trochu jinak spuštění aplikací. Základ aplikace (jakýsi frame) je spuštěn ihned po stisknutí tlačítka, ale ještě chvilku trvá než se aplikace doopravdy spustí. Působí to dojmem rychlejšího systému a pomalejší aplikace 🙂 U iP 3G je to dobře poznat například u aplikace Facebook. Věřím, že u novějších generací ten rozdíl bude minimální.

Fotoaparát

Tapnutím prstu na plochu zobrazíte ukazatel až 5x digitálního zoomu. Nyní fotoaparát umožňuje tap-to-focus i u videa. Fotí také rychleji, pouze ale u novějších generací. Fotoaparát také umí geotaging, proto se vás ptá na polohu.
Dostupnost kromě zoomu pouze novější generace.

Camera Roll

Nyní lze používat zařízení při prohlížení fotek v režimu landscape (na šířku). Je také možné prohlížet mapu míst, kde byly fotografie pořízeny.

Ukázka zobrazení mapy s místy pořízení fotagrafií

BT klávesnice

Nyní již můžete zařízení spárovat s Bluetooth klávesnicí. Dostupnost údajně pouze u novějších zařízení kvůli paměti. Není to ale potvrzené, doposud jsem bohužel žádné reakce neviděl.

Menší změny

 • při používání GPS se zobrazí u hodin ikonka
 • při odstranění aplikace se již nezobrazuje výzva pro ohodnocení
 • v nastavení lze povolit počítání znaků SMS, aktivuje se až od druhého řádku
 • QWERTZ klávesnice
 • zamknutí otáčení displeje lze pouze u novějších generací, nachází se u ovládání iPodu v multitasking docku
 • nové příkazy pro Voice Over, například What time is it (kolik je hodin?)

iBooks

S iOS 4 přišla z iPadu i aplikace iBooks. Můžete si ji stáhnout v AppStore. Umožňuje nakupovat knihy, měnit pozadí, font a používat záložky. Také umožňuje prohlížet PDF, které stáhnete z přílohy mailu nebo synchronizujete v iTunes. Ano, Winnie the Pooh je opravdu zdarma! 🙂

GameCenter

Aplikace byla oproti GM verzi odstraněna a předpokládá se její návrat na podzim, kdy se iOS 4 dočká i iPad. Důvodů může být několik. Od neodladěnosti aplikace až po nedostatek titulů podporujících tuto platformu. Každopádně je jistý pomalý zánik systémů Open Feint/Plus+/Crystal. Především u OpenFeintu je to škoda, snad půjdou přenést achievementy a high scores (nepravděpodobné pozn. admin).

iTunes

Pár dní před oOS 4 byla v ČR a SR povolena aplikace iTunes, která umožňuje stahovat podcasty přímo do vašeho zařízení.

Snad vám tento článek pomohl a zodpověděl vaše otázky na možnosti v různých zařízeních. Pokud máte další otázky, ptejte se v komentářích, snad pomůžeme.

117 comments
 1. + v app store znamena ze tato aplikacia je pre iphon aj pre ipad… staci kupit raz narozdiel od aplikacii ktore maju zvlast verziu pre iphone a ipad

   1. …a neznamená spíš to + u aplikací in app purchase? (je například i u iBooks, které mají samostatnou verzi jak pro iPhone, tak pro iPad)

    1. To ne. Stačí se podívat na aplikace, které je mají a které ne.

 2. + v app store znamena ze tato aplikacia je pre iphon aj pre ipad… staci kupit raz narozdiel od aplikacii ktore maju zvlast verziu pre iphone a ipad

   1. …a neznamená spíš to + u aplikací in app purchase? (je například i u iBooks, které mají samostatnou verzi jak pro iPhone, tak pro iPad)

    1. To ne. Stačí se podívat na aplikace, které je mají a které ne.

 3. Super som nevedel ze ponuka aj QWERTZ tak isto sa mi paci ze zobrazuje zapnute GPS pri hodinach ..
  Mam 3G a laka ma prejst na OS4 len ak ma byt iphone pomalsi ako teraz tak to nechcem tak isto ma odradza ze castym javom pri upgrade je Stratenie kontaktov .. neni daky sposob ako ich niekde zalohovat a nasledne po upgrade nazad poslat do iphonu ?

  1. Přejdi. Kdyby to bylo hodně špatné není problém přejít zpět na 3.1.3, i když je to o něco složitější.
   Co se týče kontaktů – jak bylo řečeno může za to Exchange, pokud ho používáš. Jinak já synchronizuji kontakty do nějakého programu, tuším Windows Contacts. Lze to nastavit.

   1. pouzival jsem do vcerejska zyb.com, ale ten konci platnost a zacal jsem pouzivat aplikaci people sync…

 4. Super som nevedel ze ponuka aj QWERTZ tak isto sa mi paci ze zobrazuje zapnute GPS pri hodinach ..
  Mam 3G a laka ma prejst na OS4 len ak ma byt iphone pomalsi ako teraz tak to nechcem tak isto ma odradza ze castym javom pri upgrade je Stratenie kontaktov .. neni daky sposob ako ich niekde zalohovat a nasledne po upgrade nazad poslat do iphonu ?

  1. Přejdi. Kdyby to bylo hodně špatné není problém přejít zpět na 3.1.3, i když je to o něco složitější.
   Co se týče kontaktů – jak bylo řečeno může za to Exchange, pokud ho používáš. Jinak já synchronizuji kontakty do nějakého programu, tuším Windows Contacts. Lze to nastavit.

   1. pouzival jsem do vcerejska zyb.com, ale ten konci platnost a zacal jsem pouzivat aplikaci people sync…

 5. Kontakty si synchronizuj napr s google contacts alebo firemnym exchange ak mas tu moznost.

 6. Kontakty si synchronizuj napr s google contacts alebo firemnym exchange ak mas tu moznost.

  1. Pokud klikneš na svůj iPhone vlevo, tak záložka iBooks.

  1. Pokud klikneš na svůj iPhone vlevo, tak záložka iBooks.

 7. Zase tu resim ten svuj problem 🙂 Nejak mi nefunguje totok.. “Pokud nechcete aplikaci pouze uložit pro pozdější použití ale opravdu ukončit, nestačí home button pouze stisknout, musíte ho podržet déle.” Problem je ze kdyz ho podrzim delsi dobu nez kratkou 🙂 tak se mi spusti voice control. Kdyz ho podrzim kratsi dobu aplikace se “vypne” pouze do MT docku.

  Duvod proc to resim, je ten ze po otevreni nekolika aplikaci mam MT dock plnej a prepinani mezi jednotlivimy aplikacemi je mene prehledne. Navic si myslim ze to muze trochu vic zrat baterku, protoze to vyuziva vice pameti telefonu. Vypinani aplikaci podrzenim prstu az do rozkmitani neni tak svizne.

  Dik za rady 🙂

  1. Zkusil jsi přenastavit funkci toho tlačítka? V tomto ti bohužel neporadím, nemám 3GS 🙂 Ale mělo by to fungovat.

   1. Na 3GS mi to nefunguje:( Muzete to overit? Popr. zda je zapotrebi neco nastavit – taky mi to spusti VoiceControl a aplikace zustane na pozadi.

  2. Zdravím. Potvrzuji, že toto opravdu nefunguje. Rozhodně ne na iPhone 3Gs. Při delším podržení se spustí Voice Control.

 8. Zase tu resim ten svuj problem 🙂 Nejak mi nefunguje totok.. “Pokud nechcete aplikaci pouze uložit pro pozdější použití ale opravdu ukončit, nestačí home button pouze stisknout, musíte ho podržet déle.” Problem je ze kdyz ho podrzim delsi dobu nez kratkou 🙂 tak se mi spusti voice control. Kdyz ho podrzim kratsi dobu aplikace se “vypne” pouze do MT docku.

  Duvod proc to resim, je ten ze po otevreni nekolika aplikaci mam MT dock plnej a prepinani mezi jednotlivimy aplikacemi je mene prehledne. Navic si myslim ze to muze trochu vic zrat baterku, protoze to vyuziva vice pameti telefonu. Vypinani aplikaci podrzenim prstu az do rozkmitani neni tak svizne.

  Dik za rady 🙂

  1. Zkusil jsi přenastavit funkci toho tlačítka? V tomto ti bohužel neporadím, nemám 3GS 🙂 Ale mělo by to fungovat.

   1. Na 3GS mi to nefunguje:( Muzete to overit? Popr. zda je zapotrebi neco nastavit – taky mi to spusti VoiceControl a aplikace zustane na pozadi.

  2. Zdravím. Potvrzuji, že toto opravdu nefunguje. Rozhodně ne na iPhone 3Gs. Při delším podržení se spustí Voice Control.

 9. Ted jsi me trochu rozhodil 🙂 kde najdu nastaveni tlacitka home? Myslel jsem ze to vim, ale nejak to ted nemuzu nikde najt 🙁

   1. No toto nastavení už tam právě není. Rozhodně ne u iPhone 3Gs. Hledal jsem všude a nejspíš to nastavení zrušili. Aplikace tedy jde vypnout pouze z MT baru.

    1. Presne tak.. uz to tam neni. Jedine nastaveni co se tika home tlacitka je jeho troji zmacknuti.. (zpristupneni)

 10. Ted jsi me trochu rozhodil 🙂 kde najdu nastaveni tlacitka home? Myslel jsem ze to vim, ale nejak to ted nemuzu nikde najt 🙁

   1. No toto nastavení už tam právě není. Rozhodně ne u iPhone 3Gs. Hledal jsem všude a nejspíš to nastavení zrušili. Aplikace tedy jde vypnout pouze z MT baru.

    1. Presne tak.. uz to tam neni. Jedine nastaveni co se tika home tlacitka je jeho troji zmacknuti.. (zpristupneni)

 11. Jinak potvrzuju zrychleni systemu, je to opravdu znat a to nemluvim o fotoaparatu.. to je uplne jina trida- zadne cekani pri foceni vice fotek za sebou, opravdu to beha jako vitr!

 12. Jinak potvrzuju zrychleni systemu, je to opravdu znat a to nemluvim o fotoaparatu.. to je uplne jina trida- zadne cekani pri foceni vice fotek za sebou, opravdu to beha jako vitr!

 13. Chcem sa spytat, app. ktore su v MT žeru bateriu rovnako ako keby boli spustene a hral by som trebarz nejaku hru alebo je to o niečo menej popripade nežeru bateriu vobec? 😀

  Dakujem

  1. Záleží na tom, jestli aplikace MT podporuje. Pokud ne tak je pouze uspaná a MT dock funguje spíše jako přepínač aplikací.

 14. Chcem sa spytat, app. ktore su v MT žeru bateriu rovnako ako keby boli spustene a hral by som trebarz nejaku hru alebo je to o niečo menej popripade nežeru bateriu vobec? 😀

  Dakujem

  1. Záleží na tom, jestli aplikace MT podporuje. Pokud ne tak je pouze uspaná a MT dock funguje spíše jako přepínač aplikací.

 15. Mám prosbu, ať hledám jak hledám, Winnie the Pooh zdarma nalézt nemůžu. Dejte sem prosím link, nebo cestu jak se dopátrat. Díky P

   1. Asi jsem vážně lama, v žebříčku ho nemám a nemůžu ho dohledat ani searchem. Vyhazuje mi to různý podcasty a placený audioknihy. Je to i v českých iTunes?

    1. Musíš použít aplikaci iBooks, kterou si stáhneš z AppStore. Na iTunes najdeš jen podcasty.

     1. Díky, už to sosám. Fakt jsem lama, tohle mě nenapadlo. 🙂

   2. Kdo to vydal? Třeba by to šlo dohledat přes vydavatele. Dík za info.

 16. Mám prosbu, ať hledám jak hledám, Winnie the Pooh zdarma nalézt nemůžu. Dejte sem prosím link, nebo cestu jak se dopátrat. Díky P

   1. Asi jsem vážně lama, v žebříčku ho nemám a nemůžu ho dohledat ani searchem. Vyhazuje mi to různý podcasty a placený audioknihy. Je to i v českých iTunes?

    1. Musíš použít aplikaci iBooks, kterou si stáhneš z AppStore. Na iTunes najdeš jen podcasty.

     1. Díky, už to sosám. Fakt jsem lama, tohle mě nenapadlo. 🙂

   2. Kdo to vydal? Třeba by to šlo dohledat přes vydavatele. Dík za info.

 17. IP 3GS – zrychlení systému je opravdu viditelné, ale TOTÁLNĚ to zmršilo fotky v galerii. Jsou uplně rozmazané a naprosto nepoužitelné. Je zajímavé, že jen ty fotky, co byly importované z kompu (Aperture), fotky focené přímo IP zůstaly OK. Nevíte někdo co s tím ? Díky

  1. jo vsechny fotky, ktere se synchronizuji jsou dost hnusny. Pomuze smazat adresar “iPod Photo Cache” z mista, kde jsou dane fotky a znova zesynchronizovat telefon s iTunes.

 18. IP 3GS – zrychlení systému je opravdu viditelné, ale TOTÁLNĚ to zmršilo fotky v galerii. Jsou uplně rozmazané a naprosto nepoužitelné. Je zajímavé, že jen ty fotky, co byly importované z kompu (Aperture), fotky focené přímo IP zůstaly OK. Nevíte někdo co s tím ? Díky

  1. jo vsechny fotky, ktere se synchronizuji jsou dost hnusny. Pomuze smazat adresar “iPod Photo Cache” z mista, kde jsou dane fotky a znova zesynchronizovat telefon s iTunes.

 19. Děkujeme uživatelům, kteří nahlásili nefunkční podržení Home Button.

 20. Děkujeme uživatelům, kteří nahlásili nefunkční podržení Home Button.

 21. Nojo 🙂 co ale ted s tim kdyz nechceme aplikace vypinat pomoci podrzeni prstu na otevrene aplikaci v multitask baru? 🙂 Babo rad!

  1. Zde přichází na řadu automatické vypínání OS a nebo nějaký šikovný nástroj za pomoci JB 🙂

 22. Nojo 🙂 co ale ted s tim kdyz nechceme aplikace vypinat pomoci podrzeni prstu na otevrene aplikaci v multitask baru? 🙂 Babo rad!

  1. Zde přichází na řadu automatické vypínání OS a nebo nějaký šikovný nástroj za pomoci JB 🙂

 23. Zdravim. Myslím, že se ptám zbytečně, ale přibyla i funkce zamčení na kód jednotlivých aplikací? Jako třeba volání nebo zpráv? Nebo je to prostě při starém, že jde zamknout na kód pouze celý IP? Děkuju.

 24. Zdravim. Myslím, že se ptám zbytečně, ale přibyla i funkce zamčení na kód jednotlivých aplikací? Jako třeba volání nebo zpráv? Nebo je to prostě při starém, že jde zamknout na kód pouze celý IP? Děkuju.

 25. Menší dotaz – přes iBooks jsem stáhl jednu knihu,druhou si nahrál do iTunes.Udělal jsem sync,obě knihy mám v iTunes,ale ani jedna se mi nezobrazí v iBooks v telefonu.Nevíte proč??

 26. Menší dotaz – přes iBooks jsem stáhl jednu knihu,druhou si nahrál do iTunes.Udělal jsem sync,obě knihy mám v iTunes,ale ani jedna se mi nezobrazí v iBooks v telefonu.Nevíte proč??

 27. PDF nelze otevřít z přílohy k mailu, otevře se jen první stránka a nic jiného s tím nejde dělat. A v QuickOffice se ztratila možnot otevírat PDF vůbec. Nevíte někdo, co s tím?
  Děkuji

  1. S touto chybou jsem se již setkal. Měl by pomoci restore.

 28. PDF nelze otevřít z přílohy k mailu, otevře se jen první stránka a nic jiného s tím nejde dělat. A v QuickOffice se ztratila možnot otevírat PDF vůbec. Nevíte někdo, co s tím?
  Děkuji

  1. S touto chybou jsem se již setkal. Měl by pomoci restore.

 29. U iphone 3GS vše funguje v pořádku, jen neprobíhá korektura textu. Je nutné tuto funkci někde zapnout? Zkoušel jsem česká i anglická slova a žádné podtrhnutí špatně napsaných slov se nezobrazilo.
  Děkuji za případné rady.

  1. Zkus změnit jazyk na English a případně projít nastavení, nehledal jsem to. Ale přítomnost v systému je jasná, když označíš slovo a následně se kromě copy a cut objeví i replace.

 30. U iphone 3GS vše funguje v pořádku, jen neprobíhá korektura textu. Je nutné tuto funkci někde zapnout? Zkoušel jsem česká i anglická slova a žádné podtrhnutí špatně napsaných slov se nezobrazilo.
  Děkuji za případné rady.

  1. Zkus změnit jazyk na English a případně projít nastavení, nehledal jsem to. Ale přítomnost v systému je jasná, když označíš slovo a následně se kromě copy a cut objeví i replace.

 31. Všiml jsem si, že při psaní SMS se mi po vložení českých znaků zkrátí délka zprávy ze 160 jen na 70 znaků a pravděpodobně je zpráva odeslána s diaktritikou. Nedá se to někde vypnout? Protože jsem rád když slovník opraví moje překlepy ale ne na úkor délky zprávy

 32. Všiml jsem si, že při psaní SMS se mi po vložení českých znaků zkrátí délka zprávy ze 160 jen na 70 znaků a pravděpodobně je zpráva odeslána s diaktritikou. Nedá se to někde vypnout? Protože jsem rád když slovník opraví moje překlepy ale ne na úkor délky zprávy

 33. Nedá. Musíš opravy vypnout nebo zapnout v celém OS.

 34. Nedá. Musíš opravy vypnout nebo zapnout v celém OS.

 35. Může někdo testnout jestli se mu po přidání EN respektive US klávesnice na iP 3G zobrazuje pod písmenem “E” i symbol “Ě” ?? Mě prostě E s háčkem zmizlo a to mi ho na starém FW nabízelo normálně. Pitomou CZ klávesnici zásadně nepoužívám kvůli poloviční velikosti Backspace takže mě ta absence celkem vadí…

 36. Může někdo testnout jestli se mu po přidání EN respektive US klávesnice na iP 3G zobrazuje pod písmenem “E” i symbol “Ě” ?? Mě prostě E s háčkem zmizlo a to mi ho na starém FW nabízelo normálně. Pitomou CZ klávesnici zásadně nepoužívám kvůli poloviční velikosti Backspace takže mě ta absence celkem vadí…

 37. ukazuje se mi “vcera” jako “yesterday”, vsechna ostatni ceska slova jsou ceska…

 38. ukazuje se mi “vcera” jako “yesterday”, vsechna ostatni ceska slova jsou ceska…

 39. Pokud používáte na svém iPhonu tethering, máte ještě starší verzi fw. 3.1.x a bojíte se update na na nový iOS 4.0, kde tethering pro O2 nefunguje standartně, mám pro vás dobrou zprávu. I pod iOS 4.0 tethering pro O2 funguje skvěle.

  zde je malý návod, jak updatovat systém a rozchodit tethering.

  1. poté, co si zazálohujete váš iPhone s iTunes postupujte podle tohoto návodu na serveru jablickar.cz

  2. je třeba provést Jailbrake ( ten ovšem provádíte na vlastní zodpovědnost )

  Po něm se několika lidem volba pro tethering v menu nastavení – síť objevila, ale po restartu zmizela … někdo ji tam zase neměl vůbec.

  Je proto třeba ze Cydie vybrat http://repo666.ultrasn0w.com a z neho nainstalovat ultrasn0w.

  Po následném restartu už bude tethering plně funkční. (alespoň u mě a operátora O2)

 40. Pokud používáte na svém iPhonu tethering, máte ještě starší verzi fw. 3.1.x a bojíte se update na na nový iOS 4.0, kde tethering pro O2 nefunguje standartně, mám pro vás dobrou zprávu. I pod iOS 4.0 tethering pro O2 funguje skvěle.

  zde je malý návod, jak updatovat systém a rozchodit tethering.

  1. poté, co si zazálohujete váš iPhone s iTunes postupujte podle tohoto návodu na serveru jablickar.cz

  2. je třeba provést Jailbrake ( ten ovšem provádíte na vlastní zodpovědnost )

  Po něm se několika lidem volba pro tethering v menu nastavení – síť objevila, ale po restartu zmizela … někdo ji tam zase neměl vůbec.

  Je proto třeba ze Cydie vybrat http://repo666.ultrasn0w.com a z neho nainstalovat ultrasn0w.

  Po následném restartu už bude tethering plně funkční. (alespoň u mě a operátora O2)

 41. Ahoj, mám Ipod Touch 2 gen.(asi) a po nainstalování iOS 4 mě neskutčně kolísá signál wifi a taky mám o hodně větší spotřebu baterky. Nevíte co s tím?

 42. Ahoj, mám Ipod Touch 2 gen.(asi) a po nainstalování iOS 4 mě neskutčně kolísá signál wifi a taky mám o hodně větší spotřebu baterky. Nevíte co s tím?

 43. Potřebuji poradit ohledně uchování dat:
  při synchronizaci mého iphone 3G na novější software iOS4 se mi stalo,že došlo ke ztrátě všech fotografií a písníček. Přitom se ale při upgradu prováděl backup což znamená přeci zálohu?není možné,že se mi fotky a písničky přeci jen někam v itunes nahráli? Díky za odpovědi

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Anketa: Jak jste spokojení s novým iOS 4?

Následující článek

Velký výprodej: Top hry od Gameloft a EA za 0,79€

Související články