Battle for Wesnoth: opravdový strategický nářez

Strategických her na iPhone je poměrně hodně, novinka Battle for Westnoth je ovšem jedna z těch nejlepších a nyní v 80 % slevě!

Strategických her na iPhone je poměrně hodně, novinka Battle for Westnoth je ovšem jedna z těch nejlepších a nyní v 80 % slevě! Battle for Westnoth (BfW) ovšem tak úplná novinka v herním světě není. Hra už nějakou dobu existuje na PC s podporou Linuxu, Windows a MacOSX, nyní vyšla i na iPhone. V čem tedy BfW vyniká?

BfW je tahová strategie z fantasy světa. Nabízí přes 200 typů jednotek, přičemž každá z nich má své výhody a nevýhody spočívající v typech útoků, rozdílné šanci zasažení protivníka na rozdílném povrchu (les, hory, cesty…) a některých dalších abilitách či kouzlech. Při útoku/zabití protivníkovy jednotky dostávají jednotky zkušenosti, po dosažení určitého množství zkušeností pak level, po kterém si vyberete jednu z možností upgradu vašeho “vojáka”.

Jednotky si kupujete za peníze, které získáváte z obsazených hradů a vesnic, kromě jednorázové sumy za jednotku jí platíte i žold, může se tak stát, že počet jednotek přesáhne počet vašich hradů/vesnic a každé kolo se dostáváte do mínusu.

Ve hře se vyskytuje šest ras za které je možno hrát a opět  má každá rasa své výhody a nevýhody. Rozhodujícím krokem k vítězství je  pak dobře zvolená strategie sestávající se z koupi jednotek, jejich rozmístění a samozřejmě dalších taktických rozhodnutí.

Ve menu máte na výběr hned několik možných variant hry:

Kampaně – BfW obsahuje hned osmnáct kampaní za různé rasy,  které obsahují přes dvěstě scénárií/map

Skirmish – mód ve kterém hrajete jednotlivé mapy proti “počítačům”. Nacházi se zde kolem čtyřiceti map

Multiplayer – plnohodnotný multiplayer, který je až pro devět hráčů

Kampaně jsou skutečně propracované. Nejedná se tedy pouze o “postav armádu a zlikviduj tamtoho”, v průběhu scénária plníte různé podúkoly, mohou se k vám na pomoc přidat všemožné spřátelené jednotka atp.


Na výběr jsou v BfW tři obtížnosti – Beginer, Easy a Normal, pokud se najde někdo komu tu chybí vyšší obtížnost, tak ho mohu uklidnit. Nevím dle čeho autoři obtížnosti takto nazvali, ale v první kampani pro “začátečníky” jsem měl velké problémy ji dokončit na obtížnost Easy…

Jediná věc, která na BfW může odradit je snad právě pouze velká obtížnost hry. Hezká grafika, skvělé ozvučení a především úžasná hratelnost tuto drobnou potenciální vadu však bohatě nahradí. BoW slibuje více jak třista hodin zábavy a to už je pořádná porce! Nyní navíc za 0,79 centů.

Battle for Wesnoth – Nyní v 80% slevě za 0,79€ – AppStore link

2 comments
    1. Jestli hledáš hru podobnou HoMM tak mohu doporučit Palm Heroes.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Taplist: příjemně jednoduchý seznam na nákupy

Následující článek

Halloween: převlečte se za iPhone nebo rovnou za Steva Jobse!

Související články

Duke Nukem 3D: dokonalý port PC verze

Již jsem s kamarádem Dukem strávil nějaký ten čas a tak vám můžu říct jaký je. Jestli je pořád takový tvrďák a střílí mimozemšťany a přitom ještě perlí originálními hláškami. It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum!