Bezdrátové ovládání: VLC Remote, Off Remote a NetAwake

Určitě vás občas štve vstávání k počítači, když sledujete z postele film. Chcete na dálku bezdrátově stopnout, nebo posunout film? Mám pro Vás dobrou zprávu – díky 3 aplikacím, které si teď představíme, bude bezdrátové ovládání pomocí iPhone hračka!

Určitě vás občas štve vstávání k počítači, když sledujete z postele film. Chcete na dálku bezdrátově stopnout, nebo posunout film? Mám pro Vás dobrou zprávu – díky 3 aplikacím, které si teď představíme, bude bezdrátové ovládání pomocí iPhone hračka!

VLC Remote Free

v této aplikaci, jak už název napovídá, můžete přes wifi ovládat Váš VLC přehrávač v PC. Ve free verzi, kterou jsem zkoušel, můžete film libovolně přetáčet, pauzovat a vypínat a také ovládat zvuk. V plné verzi by mělo jít také spravovat play list, přepínat mezi filmy, měnit skiny a mnoho dalších drobností.

Nastavení je celkem jednoduché, stačí nainstalovat aplikaci do iPhone, přímo v ní pak zadáte Váš mail, na který Vám přijde link na prográmek, který stáhnete do PC a přes který potom budete VLC player spouštět a propojovat s iPhone (mimo něj je samozřejmě taky potřeba mít nainstalovaný VLC player). Neměl jsem s tím žádné problémy.

Odezva na Vaše požadavky je velmi dobrá, nekoná se žádné několika sekundové zpoždění, vše reaguje okamžitě. Já určitě autory podpořím a co nevidět si koupím plnou verzi. Aplikace splňuje vše k čemu byla vytvořena a zvládá to skvěle, proto nevidím důvod proč nedat 100% hodnocení. Odkaz na free verzi na iTunes zde

Off Remote

Tuto app využijete určitě často – Off Remote dokáže vypnout, restartovat, nebo uspat PC. Ve free verzi je omezení takové, že se Vám zobrazují reklamy a tlačítka pro výše popsané úkoly se uvolňují postupně po několika vteřinách.
Instalace je stejná jako u předchozího programu a opět vše funguje bez problému. Dobrá je možnost nastavit si v PC heslo, aby vám Off Remote nevypínal třeba škodolibý soused. Jednoduché a dobré. Link na free verzi zde.

NetAwake

Tímto šikovným prográmkem, využívajícím technologii Wake on Lan, si můžete počítač ve “spánku” opět nastartovat např. pokud se blížíte domů, nebo se nějak potřebujete vzdáleně připojit k PC.
Instalace by opět neměla být žádný problém. Další dobrý pomocník a zdarma. iTunes Link zde

Snad Vám tyto tři tipy příjdou vhod, mě osobně se hodně líbí. Zatím jsem nezkoušel žádný program na vzdálený přístup, ale brzy to napravím a podám reference. 🙂

6 comments
  1. Zdravím, děkuji za pěknou recenzi zajímavých aplikací, ale tím “PC” se odjakživa rozuměl stroj s WinOS a o stroji s MacOS se hovořilo jako o Mac-u, jak je to myšleno tady, vzhledem k tomu, že iPhone se používá i na widlích? Měl by se ten výraz pro ty stroje rozlišovat.

  2. Zdravím, děkuji za pěknou recenzi zajímavých aplikací, ale tím “PC” se odjakživa rozuměl stroj s WinOS a o stroji s MacOS se hovořilo jako o Mac-u, jak je to myšleno tady, vzhledem k tomu, že iPhone se používá i na widlích? Měl by se ten výraz pro ty stroje rozlišovat.

  3. No myslel jsem to tak jak jsem to napsal, já tím ovládam svůj PC s windows XP… Mac nemám, tudíž jsem nemohl odzkoušet, ale předpokládám, že to tam bude fungovat také.

    1. Děkuji za odpověď a přeji vzkvétající web stránky.

  4. No myslel jsem to tak jak jsem to napsal, já tím ovládam svůj PC s windows XP… Mac nemám, tudíž jsem nemohl odzkoušet, ale předpokládám, že to tam bude fungovat také.

    1. Děkuji za odpověď a přeji vzkvétající web stránky.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Street Fighter IV: vieme cenu a dátum vydania!

Následující článek

IMDb na iPhone: databáze filmů v hrsti

Související články

Instagram: originální fotky z iPhone rychle a jednoduše

Předpokládám, že řada z vás používá k focení výhradně telefon a fotí především momentky či dokumentaci z cestování. Pravděpodobně vám ale v iPhone chybí aplikace, která fotky jednoduše upraví a dá jim o fous lepší nádech. Ačkoli si můžete stáhnout řadu k tomu určených aplikací, většina z nich je určená pro manuální (unavující) editaci vašich snímků - Instagram funguje přesně naopak.