Apple chce mít výrobce kamerových modulů pro iPhone v Indii

V rámci pokračujícího posunu společnosti Apple ke zvýšení výroby iPhone v Indii se společnost nyní snaží zajistit dodavatele kamerových modulů v zemi. Apple se roky snažil přesunout od výroby zaměřené na Čínu do výroby s několika výrobními základnami. Zatímco Apple chce v nadcházejících letech výrazně zvýšit výrobu iPhonů v Indii, musí vyřešit několik problémů, které mohou zpomalit pokrok.

Nadějné vyhlídky na indickou výrobu

Jedním z problémů je sourcing komponent, který Apple vyřešil v Číně pomocí dodavatelských řetězců optimalizovaných tak, aby dodávaly komponenty montážním firmám v regionu. V současné době musí být mnoho komponentů odesláno do Indie, aby se tam smontovaly, ale to by se nakonec mohlo změnit.

Podle Economic Times se uvádí, že Apple je v pokročilých jednáních s Murugappa Group a Tata’s Titan Company o montáži a výrobě dílčích komponent pro moduly fotoaparátů iPhone. Tata’s Titan je výrobce přesných komponentů, který vyrábí prvky pro hodinky a šperky. Murugappa je stoletá společnost se zájmy v mnoha oblastech, od strojírenství přes chemikálie až po finanční služby.

Zdroje obeznámené s diskusí říkají, že Apple nemá v Indii žádné dodavatele kamerových modulů. Partnerství s Murugappou nebo Titanem by problém vyřešilo. Jeden zdroj ve zprávě uvedl, že Apple dokončí výběr partnera pro kamerový modul během pěti až šesti měsíců.

Rovné postavení

Oba potenciální zdroje učinily kroky, které se mohou snadno stát průkopníkem dodavatelského řetězce Apple. Pro Apple, pokud dokáže zajistit vhodný zdroj pro komponenty v Indii, může nejen rozšířit svou stopu v zemi, ale také to udělat s menším počtem mezinárodních dodávek komponent.

Murugappa Group získala v roce 2022 76% podíl ve výrobci kamerových modulů Moshine Electronics, což jí potenciálně dává výhodu. Jeden zdroj říká, že s potenciální fab na místě by společnost mohla dokonce vyrobit obrazový snímač, který Apple pro zařízení potřebuje.

Tata’s Titan vlastní společnost Titan Engineering and Automation, která vyrábí vysoce přesné komponenty a pracuje v různých průmyslových odvětvích. Ani výroba kamerových modulů není pro firmu příliš náročná. Tata i Murugappa se kvalifikovaly pro vládní pobídky na zřízení týmů pro montáž polovodičů v Indii, včetně jednoho zařízení na výrobu čipů v hodnotě 11 miliard USD, které staví Tata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
Apple

Apple zvažuje myšlenku celoobrazovkového iPhonu se zalomeným displejem

Následující článek

Apple zkoumá, jak vyrobit dokonalou peněženku MagSafe a pouzdro na iPhone

Související články