Apple se soustředí na náhlavní soupravu pro smíšenou realitu, high-end prozatím odkládá

Apple údajně odložil svůj nápad na lehké a vyšší brýle s rozšířenou realitou a místo toho se rozhodl zaměřit se na dosud neoznámený headset pro smíšenou realitu pro masový trh. Brýle pro AR od Applu často označované jako „Apple Glass“ měly být podobné Google Glass. Brýle by překrývaly digitální informace, aniž by uživateli bránily ve výhledu na skutečný svět.

Spatříme Apple Glass nebo ne?

Očekávalo se, že Apple Glass vyjde v roce 2025, po uvedení dosud nepojmenovaného headsetu Apple pro smíšenou realitu.

Podle zprávy agentury Bloomberg však Apple brýle odložil z důvodu technických potíží. Společnost údajně omezila práci na zařízení, přičemž někteří zaměstnanci naznačují, že zařízení nemusí být nikdy uvolněno.

Zatímco Apple Glass možná nespatří světlo světa, Apple se údajně připravuje na uvedení náhlavní soupravy pro smíšenou realitu koncem roku 2023.

Předchozí článek

Opilý řidič byl zatčen poté, co iPhone po havárii zavolal policisty

Následující článek

Mac je mezi zákazníky Applu méně populární než iPhone, iPad a Apple Watch

Související články

iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.