Band of the day: každý den nová hudba pro váš iPhone a iPad

Dobré hudby není nikdy dost. To si uvědomili i vývojáři Band of the day a každý den vám přináší novou kapelu, nebo zpěváka pro vaše iOS zařízení.

Dobré hudby není nikdy dost. To si uvědomili i vývojáři Band of the day a každý den vám přináší novou kapelu, nebo zpěváka pro vaše iOS zařízení.

Band of the day má na každý den připravenou jinou kapelu, nebo zpěváka. Ovšem nejedná se o známé osobnosti, takže zde najdete méně známé interprety, kteří dělají pěknou hudbu a máte velkou šanci, že naleznete novou hudbu do vaší knihovny.

Aplikace má moc pěkné uživatelské rozhraní, které stačí pro menší displej iPhonu. Na iPadu je však ještě hezčí a přehlednější. Ze začátku vám bude chvíli trvat, než přijdete na to, jak aplikaci ovládat. Po chvíli však dává všechno smysl. Jako první uvidíte kalendář, který bude mít na pozadí interpreta pro zvolený den a název ve spodní části. Můžete si tak projít i předchozí dny, které jste třeba nestihli.

Pokud v levém horním rohu kliknete na ikonku seznamu, zobrazí se vám (podobně jako ve Facebook aplikaci) seznam s několika možnostmi. Můžete se připojit k vašemu facebook účtu a hodnotit skladby, nebo je doporučit přátelům apod. Máte zde seznam nedávno prohlížených skladeb, seznam TOP, nastavení a informace k aplikaci. Při kliknutí na jméno kapely se vám zobrazí podrobnosti a v levém horním rohu schovaný přehrávač. Při jeho rozkliknutí si můžete přehrát aktuální skladbu skupiny, která se vám nastreamuje nezkrácená do vašeho iOS zařízení. Nejlepší na tom je, že stream a přehrávání umí pracovat v pozadí, takže po spuštění skladby se můžete naplno věnovat dalším funkcím aplikace, nebo aplikaci opustit a dělat něco jiného. Hudba se totiž minimalizuje do hudebního přehrávače, který ovládáte jako iPod v multitasking baru.

Při přehrávání hudby, kterou lze ovládat odkudkoliv, si můžete v kartě interpreta prohlídnout detailní informace. V angličtině si přečtete recenzi (Review), informace (Bio) o interpretovi a můžete o něm sledovat dění na sociálních sitích (Buzz). Další položkou jsou videa, která se vám z YouTube přehrají přímo v aplikaci. Jako poslední lze v pěkném rozhraní zobrazit všechna alba, která interpret vydal. Alba a jejich jednotlivé písničky si můžete zakoupit na iTunes Store, kam vás Band of the day po kliknutí přenese.

Hudební přehrávač je možné zobrazit přes celou obrazovku, když se vysune podobně jako notifikace v iOS. Pokud byste chtěli z aplikace cokoliv sdílet na mail, facebook a twitter, poslouží k tomu červené tlačítko “plus” u většiny položek v aplikaci. Hodnotit můžete i pomocí pěti hvezdiček. Hodnocení se pak ukládá a v menu se můžete k hodnoceným skladbám a videím.

Aplikace s pěkným uživatelským rozhraním, ze začátku s trochu těžším, ale logickým ovládáním, která vám každý den naservíruje čerstvou porci hudby. Nejlepší na tom všem je, že aplikace Band of the day je pro iPhone i iPad zdarma. Není tedy důvod váhat, pokud máte rádi hudbu, chcete si rozšířit hudební knihovnu, nebo se prostě nudíte, aplikaci doporučuji.

Band of the Day – Zdarma – App Store Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

JailbreakTips #5: NowListening - bannery a ovládání hudby

Následující článek

Apple: nejdůležitější novinky 11. týdne roku 2012

Související články