Apple začíná přijímat dary pro UNICEF na podporu Ukrajiny

Snad nikomu neuniklo dění, které nyní probíhá na Ukrajině. Stále více společností se snaží této zemi nějakým způsobem pomoci. Apple otevřeně vyzývá uživatele, aby přispěli UNICEF a to pomocí bannerů a upozornění na svých webových stránkách a v některých aplikacích vyzývajících zákazníky, aby pomohli Ukrajině. Pokračující invaze Ruska na Ukrajinu upoutala pozornost většiny světa a rozvíjející se krize některé přiměla, aby se pokusili přispět na důstojné účely. Aby to bylo jednodušší, Apple vyzývá uživatele, aby tak činili prostřednictvím svých počítačů Mac a iPhone.

Výzva k pomoci Ukrajině

Nedávno začal Apple na svých platformách propagovat přímé dary UNICEF. Na webu společnosti Apple vyzývá banner zákazníky, aby „přispěli na podporu rodin postižených krizí na Ukrajině“.

Podobný banner je viditelný v Apple News a uvádí, že Apple „navázal partnerství s UNICEF“ a přispěl. Další výzvy jsou také viditelné v App Store, v části Procházet v Apple Music a v aplikaci Apple TV.

Klepnutím na banner na iPhonu nebo iPadu otevřete iTunes Store, zatímco kliknutím na Mac spustíte Apple Music. Aplikace poté zobrazí výzvu k darování s několika navrhovanými částkami v místní měně uživatele. Zpráva instruuje uživatele, aby vybrali částku a poté vybrali Darovat pro potvrzení transakce. Apple uvádí, že 100 % příspěvku uživatele půjde UNICEF.

Jedním ze způsobů, jak se Apple snaží pomoci těm, kteří se ocitli v krizi, je snížení třenic, které musí uživatelé přispívat. Ve středu generální ředitel Tim Cook řekl zaměstnancům, že v rámci e-mailu o situaci vyrovná dary od zaměstnanců dvěma ku jedné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Investoři Applu se rozcházejí v otázce, zda dokáže tato společnost udržet svůj růst

Následující článek

Tim Cook vyzývá italské inovátory, aby pomohli utvářet budoucnost Applu

Související články

WP7 pro iOS: téma ve stylu Windows Phone 7 pro iPhone

Pokud máte jailbreakovaný iPhone /iPod Touch, tak jste asi již zjistili, že můžete poměrně snadno změnit grafické téma (styl) vašeho systému k nepoznání. Nedávno se na fóru ModMyi.com pustili do zajímavého pokusu - přenést prostředí Windows Phone 7 na iOS zařízení. Jak se jim to povedlo společně s návodem na instalaci najdete v toto článku.

Nový iPhone HD: už dnes oficiálně na konferenci WWDC 2010

Dnes večer proběhne v San Franciscu ostře sledovaná vývojářská konference Worldwide Developers Conference 2010, na které Apple uvede novinky, které nás čekají v blízké budoucnosti. Spekulace o barevných verzích iPhone HD se potvrdily a tak se dočkáme provedení iPhone černá, bílá, růžová, zelená a modrá. Tento fakt potvrdil uniklý obrázek ze stránek Apple, který se objevil na socální síti Twitter.