Apple začíná přijímat dary pro UNICEF na podporu Ukrajiny

Snad nikomu neuniklo dění, které nyní probíhá na Ukrajině. Stále více společností se snaží této zemi nějakým způsobem pomoci. Apple otevřeně vyzývá uživatele, aby přispěli UNICEF a to pomocí bannerů a upozornění na svých webových stránkách a v některých aplikacích vyzývajících zákazníky, aby pomohli Ukrajině. Pokračující invaze Ruska na Ukrajinu upoutala pozornost většiny světa a rozvíjející se krize některé přiměla, aby se pokusili přispět na důstojné účely. Aby to bylo jednodušší, Apple vyzývá uživatele, aby tak činili prostřednictvím svých počítačů Mac a iPhone.

Výzva k pomoci Ukrajině

Nedávno začal Apple na svých platformách propagovat přímé dary UNICEF. Na webu společnosti Apple vyzývá banner zákazníky, aby „přispěli na podporu rodin postižených krizí na Ukrajině“.

Podobný banner je viditelný v Apple News a uvádí, že Apple „navázal partnerství s UNICEF“ a přispěl. Další výzvy jsou také viditelné v App Store, v části Procházet v Apple Music a v aplikaci Apple TV.

Klepnutím na banner na iPhonu nebo iPadu otevřete iTunes Store, zatímco kliknutím na Mac spustíte Apple Music. Aplikace poté zobrazí výzvu k darování s několika navrhovanými částkami v místní měně uživatele. Zpráva instruuje uživatele, aby vybrali částku a poté vybrali Darovat pro potvrzení transakce. Apple uvádí, že 100 % příspěvku uživatele půjde UNICEF.

Jedním ze způsobů, jak se Apple snaží pomoci těm, kteří se ocitli v krizi, je snížení třenic, které musí uživatelé přispívat. Ve středu generální ředitel Tim Cook řekl zaměstnancům, že v rámci e-mailu o situaci vyrovná dary od zaměstnanců dvěma ku jedné.

Předchozí článek

Investoři Applu se rozcházejí v otázce, zda dokáže tato společnost udržet svůj růst

Následující článek

Tim Cook vyzývá italské inovátory, aby pomohli utvářet budoucnost Applu

Související články