They need to be fed: roztomilost k sežrání

Zábavná hopsačka s příšerkami, které musí být nakrmeny.

Zábavná hopsačka s příšerkami, které musí být nakrmeny.

They need to be fed je opravdu jednoduchá hříčka, která vzdáleně připomíná puzzle hru Cut the Rope. Minimálně svou roztomilostí, pěknou grafikou a levely plné zábavy.

V roli malé příšerky je vaší povinností zachránit větší příšerku. Ta je ovšem hladová a jedinou záchranou tak bude skočit jí přímo do tlamičky a nechat se sníst. To by samo o sobě mohlo znít jednoduše, ovšem než se k této “záchraně” dostanete, budete muset projít náročnými úrovněmi. Těch je celkem 77 – 11 světů a v každém z nich 7 těžších a těžších úrovní. Už jsou i připraveny kolonky pro další světy, takže v dalších updatech hry se nemusíte bát, o přísun zábavy bude nadále postaráno.

Ovládání už nemůže být jednodušší. Dvě tlačítka pro pohyb do stran a jedno pro skákání. Jak můžete vidět na obrázcích, levely se skládají z čtverečků, koleček a trojúhelníčků. Každý z nich má svojí vlastní gravitaci, stejně jako planety ve sluneční soustavě. Jakmile tedy po obrazcích chodíte, příšerka nikam jinam neuteče. Jakmile však vyskočíte, musíte se vypořádat s gravitacemi, což lze ovládat pohybem do stran. V tom je celý zábavný koncept, protože čtverečky na sobě můžou mít ostré hrany, které příšerku zabijí, kolečka mohou po pár vteřinách vybuchovat, trojúhelníčky se mohou točit a narazíte i na střílející kanóny. Kombinací nástrah a rozmístění obrazců je obrovské množství. V každém levelu je důležité sbírat po cestě diamanty. Po nasbírání určitého počtu diamantů se odemkne další svět.

Hrou provází jedna písnička, což bohužel není to samé jako soundtrack a ať je hezčí sebevíc (opravdu pěkná a do hry se hodí), může po čase trochu nudit. Což se ovšem nedá říci o hře, ta je zábavná stále. Je dokonce iOS universal a stojí pouze 20Kč (k dispozici je i iPhone Lite verze). Podporuje achievementy na Game Centeru, žebříčky však dostupné nejsou. Vzhledem k náročnosti levelů bych hru nedoporučil nejmenším, ale kdokoliv jiný si s “They need to be fed” užije spoustu zábavy.

Cover Art

They Need To Be Fed

YoYo Games Ltd.

Category: Games

Updated: 29 Feb 2012

0,79€

Game Center

18 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: vetší displej, atraktivní design a řada vylepšení

Následující článek

iPhone 5: výkon je oproti iPadu dvojnásobný, poráží i Samsung

Související články