Investoři Applu se rozcházejí v otázce, zda dokáže tato společnost udržet svůj růst

Malý dotazník rozeslaný hrstce investorů Applu naznačuje, že podle JP Morgan neexistuje konsenzus o tom, zda technologický gigant z Cupertina dokáže udržet svůj růst v roce 2022. V poznámce pro investory, analytik JP Morgan Samik Chatterjee analyzoval odpovědi z průzkumu na straně nákupu provedeného po výsledcích společnosti Apple za první čtvrtletí. Průzkum měl pouze 15 odpovědí, ale Chatterjee říká, že data by mohla “pomoci tam, kde leží případ Bull and Bear pro Apple ve vztahu k výkonu FY22.”

Například v případě býka by si Apple v roce 2022 udržel dvouciferný růst tržeb, vedený růstem řízeným realizací k implikovaným pokynům pro nadcházející březnové čtvrtletí. Bull case očekává v roce 2022 meziroční nárůst tržeb o 10 až 15 %.

Tempo růstu se nejspíše změní

V průzkumu se většina z 15 respondentů domnívá, že růst tržeb z iPhonů pravděpodobně nebude zachován tempem, které Apple zaznamenal ve 2. čtvrtletí. JP Morgan se však domnívá, že bude růst silnější než se očekávalo. Jako se lepší poptávka po modelech iPhone 13 a iPhone SE, posouvají se současné odhady růstu nahoru. Navzdory skutečnosti, že investoři věří, že růst iPhonů se v nadcházejících čtvrtletích zpomalí, Chatterjee poznamenává, že poptávka po telefonech Apple trvale převyšuje očekávání investorů. To podporuje očekávání ohledně zvýšení objemu iPhone.

Pokud jde o růst služeb, očekávání jsou vyšší. Většina respondentů v malém průzkumu JP Morgan uvedla, že věří, že Apple zaznamená meziroční růst v rozmezí 15 až 20 %.

Většina respondentů je také “pohodlná” s 20x až 25x násobným rozsahem, což naznačuje, že Apple dosáhl strukturálního přehodnocení z několika let dříve. Akcie společnosti Apple se v současné době obchodují s 26násobným ziskem, což znamená býčí případ násobku nad 25násobkem.

„Výsledky průzkumu naznačují, že nálada na akcie Apple a pravděpodobnost lepšího výkonu v letošním roce ve srovnání s ostatními akciemi Big Tech zůstává vyrovnaná, přičemž asi jen polovina respondentů očekává, že akcie Apple překonávají ostatní akcie Big Tech,“ píše Chatterjee.

Analytik zachovává svůj 12měsíční cenový cíl společnosti Apple ve výši 210 USD na základě násobku ceny k zisku 30x oproti jeho odhadu zisku v roce 2023 ve výši 7,02 USD.

Předchozí článek

Jak rusko-ukrajinská válka ohrožuje dodavatelské řetězce Applu?

Následující článek

Apple začíná přijímat dary pro UNICEF na podporu Ukrajiny

Související články