Tim Cook vyzývá italské inovátory, aby pomohli utvářet budoucnost Applu

Tim Cook v italském časopise vyzval místní vývojáře, aby „využili svých schopností“ a přidali se k Applu při budování budoucnosti. Zatímco Itálie uděluje společnosti Apple pokuty za údajné stanovení cen a společnost vylepšuje Apple Maps v regionu, Tim Cook napsal článek pro Corriere della Sera. Tyto 145 let staré noviny spustily nový časopis Login, který disponuje titulkem Cookovy výzvy italským inovátorům.

“S přístupem ke správným nástrojům má každý potenciál k realizaci,” píše Cook (v překladu) “Itálie je místem velké kreativity a vášně: využijte své dovednosti.”

Co Cook vývojářům oznamuje?

Celý kus ukazuje, že se Cook dotýká historie Applu, přičemž jeho první kancelář zde byla otevřena „téměř před čtyřiceti lety“. V tu chvíli, říká, byl svět v předvečer významných změn, od pádu Berlínské zdi po vzestup internetu.

„Věřím, že dnes opět stojíme před zásadním okamžikem historie,“ pokračuje. “Jak se svět vynořuje z pandemie, která nám za poslední dva roky vzala tolik věcí, máme jedinečnou příležitost utvářet budoucnost, ve které chceme žít.”

„Rozhodnutí, která dnes činíme o tom, jak přestavět a kam zaměřit naše zdroje, zanechají stopy na mnoho příštích desetiletí,“ říká Cook. “A přestože technologie bude mít zjevně hluboký vliv na budoucnost, kterou budujeme, její dopad bude záviset na hodnotách a záměrech, které klademe do středu našich inovací.”

Cook říká, že Apple „se zavázal budovat ekosystém inovací“, ve kterém „lidé mají možnost rozvíjet své největší nápady na zlepšení našich životů“. Říká, že to je důvod, proč Apple vytvořil Apple Developer Academy ve spolupráci s University of Neapol Federico II v roce 2016. Akademie viděla stovky studentů “zahájit kariéru v rostoucí ekonomice aplikací.”

„V Applu se budeme i nadále řídit našimi hodnotami, když používáme technologie ke změně světa k lepšímu,“ uzavírá Cook. “Doufám, že se k nám v této výzvě budou chtít připojit inovátoři z celé Itálie.”

Předchozí článek

Apple začíná přijímat dary pro UNICEF na podporu Ukrajiny

Následující článek

Nový čipset od Qualcommu slibuje bezztrátový Bluetooth zvuk

Související články

Mac AppStore: dříve než se čekalo?

Původně se spekulovalo, že Mac AppStore, nový obchod s aplikacemi na vašem Macu, bude dostupný až v lednu. Bylo to logické vzhledem k tomu, že na poslední keynote se tvrdilo, že se Mac AppStore objeví do 90 dní - což vycházelo právě na samotný leden.