Jawbone Jambox: bezdrátový reproduktor pro iOS zařízení

Jsem si jistý, že po přečtení tohoto článku budete hračku jménem Jambox určitě chtít. O co jde? O bezdrátový reproduktor, který bez problémů komunikuje s iPhonem, iPadem, nebo jakýmkoliv jiným Bluetooth zařízením.

Jsem si jistý, že po přečtení tohoto článku budete hračku jménem Jambox určitě chtít. O co jde? O bezdrátový reproduktor, který bez problémů komunikuje s iPhonem, iPadem, nebo jakýmkoliv jiným Bluetooth zařízením. Pojďme se na něj podívat blíž.

Jambox

Firma Jawbone udává, že reproduktor Jamboxu dokáže vyprodukovat až 85db (s frekvenčním rozsahem 60Hz – 20KHz), což není nikterak moc, na druhou stranu menší místnost to ozvučí pravděpodobně dostatečně. Největší síla Jamboxu je ale v designu, resp. barevném provedení. Jak si můžete všimnout na obrázku, Jawbone vsadilo na 4 barevné variace pojmenované Black Diamond, Red Dot, Grey Hex a Blue Wave.

Kromě toho, že Jambox můžete “krmit” audio signálem přes Bluetooth (s dosahem cca 10m), dokáže tato hračka hrát také z audio vstupu, konkrétně klasického 3,5mm jacku, který oceníte především pokud vaše zařízení nemá Bluetooth (např. iPody).

Co by mě opravdu zajímalo, je skutečná výdrž integrované Li-ion baterie. Výrobce udává až 10 hodin hraní, ovšem dodává, že samozřejmě záleží na zvolené hlasitosti a dalších faktorech. I kdyby ale byla skutečná výdrž poloviční, 5 hodin není vůbec špatný výsledek. Baterie se napájí pomocí MicroUSB konektoru. Pokud vás napadá myšlenka na integrovanou paměť pro vaše mp3, tak na ni rychle zapoměňte. MicroUSB slouží jen a pouze pro nabíjení. Škoda.

Rozměry Jamboxu jsou pouze 155 x 57 x 40mm a to celé váží jen 347 gramů, což svědčí o tom, že uvnitř nebude nějak výjmečná elektronika a výsledný zvuk pravděpodobně nebude až takový zázrak. Na druhou stranu při hraní her např. na iPadu vám nejspíš nejde o brilantní výšky a hluboké basy a tak kvalitu zvuku možná ani řešit nebudete. Navíc Jambox můžete použít jako hands-free, u kterého o kvalitu už vůbec nejde.

Pokud jste se do Jamboxu zamilovali (třeba kvůli velice povedené reklamě v úvodu článku), můžete začít předobjednávat na stránkách výrobce Jawbone. Cena za tuto hračku je poměrně vysokých $199, na druhou stranu k Jamboxu dostanete také aplikaci MyTalk, která nabídne pro všechny Jawbone zařízení solidní možnosti.

Měl jsem v úvodu článku pravdu, líbí se vám Jambox? 🙂

Aktualizace 25.11.2011

Jak možná už víte, právě dnes probíhají velké slevy na Apple Online Store, které se vztahují k akci “Black Friday”. Slevy se dočkal také Jambox, takže nyní máte unikátní možnost získat tento líbivý produkt se slevou 1.235 Kč! V nabídce je černá a červená verze za 3.514 Kč.

7 comments
 1. Jak dlouho vydrzi iphone 3gs pres BT na vzdalenost 5-10metru prehravat pisnicky?

  1. z článku:
   “Výrobce udává až 10 hodin hraní, ovšem dodává, že samozřejmě záleží na zvolené hlasitosti a dalších faktorech. I kdyby ale byla skutečná výdrž poloviční, 5 hodin není vůbec špatný výsledek.”

 2. Takže další reklama a nic víc. Čekal bych osobní zkušenosti a ne jen výčet toho, co napsal výrobce. Pro mě nemá tenhle článek žádný přínos.

 3. Vzhledem k tomu, že reproduktor ještě není v prodeji, tak napsat osobní zkušenost je malinko problém.

  Článek vyšel proto, že se mě osobně zařízení líbí. Předpokládám, že velká většina lidí ani nevěděla, že je něco podobného na trhu a od toho je tu iPhoneTips, aby vás informoval, takže k ničemu není.

  Kdo si myslí, že jsou naše články reklama, je jednoduše hlupák. Nebo si myslíte, že i Smartmania dostala zaplaceno za tento článek? 🙂
  http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=113&t=21554

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Table Connect: iPhone s Jailbreakem ovládaný přes 58" LCD (video)

Následující článek

Pigeon Squadron: zahrajte si na holuba se vším všudy

Související články

Mall.cz: Tisková zpráva oznamuje start prodeje iPhone 4 už zítra!

Před pár okamžiky mi do e-mailu přistála zajímavá tisková zpráva od internetového obchodu Mall.cz. Jak jistě víte, čtenáře iPhoneTips neunavujeme PR textem, dnes ale uděláme výjimku, protože Mall ve své zprávě informuje, že bude mít iPhone 4 32GB už zítra skladem! Bohužel cena za exkluzivní předprodej je vysoká, za 32GB model zaplatíte 26.990Kč.