Jawbone Jambox: bezdrátový reproduktor pro iOS zařízení

Jsem si jistý, že po přečtení tohoto článku budete hračku jménem Jambox určitě chtít. O co jde? O bezdrátový reproduktor, který bez problémů komunikuje s iPhonem, iPadem, nebo jakýmkoliv jiným Bluetooth zařízením.

Jsem si jistý, že po přečtení tohoto článku budete hračku jménem Jambox určitě chtít. O co jde? O bezdrátový reproduktor, který bez problémů komunikuje s iPhonem, iPadem, nebo jakýmkoliv jiným Bluetooth zařízením. Pojďme se na něj podívat blíž.

Jambox

Firma Jawbone udává, že reproduktor Jamboxu dokáže vyprodukovat až 85db (s frekvenčním rozsahem 60Hz – 20KHz), což není nikterak moc, na druhou stranu menší místnost to ozvučí pravděpodobně dostatečně. Největší síla Jamboxu je ale v designu, resp. barevném provedení. Jak si můžete všimnout na obrázku, Jawbone vsadilo na 4 barevné variace pojmenované Black Diamond, Red Dot, Grey Hex a Blue Wave.

Kromě toho, že Jambox můžete “krmit” audio signálem přes Bluetooth (s dosahem cca 10m), dokáže tato hračka hrát také z audio vstupu, konkrétně klasického 3,5mm jacku, který oceníte především pokud vaše zařízení nemá Bluetooth (např. iPody).

Co by mě opravdu zajímalo, je skutečná výdrž integrované Li-ion baterie. Výrobce udává až 10 hodin hraní, ovšem dodává, že samozřejmě záleží na zvolené hlasitosti a dalších faktorech. I kdyby ale byla skutečná výdrž poloviční, 5 hodin není vůbec špatný výsledek. Baterie se napájí pomocí MicroUSB konektoru. Pokud vás napadá myšlenka na integrovanou paměť pro vaše mp3, tak na ni rychle zapoměňte. MicroUSB slouží jen a pouze pro nabíjení. Škoda.

Rozměry Jamboxu jsou pouze 155 x 57 x 40mm a to celé váží jen 347 gramů, což svědčí o tom, že uvnitř nebude nějak výjmečná elektronika a výsledný zvuk pravděpodobně nebude až takový zázrak. Na druhou stranu při hraní her např. na iPadu vám nejspíš nejde o brilantní výšky a hluboké basy a tak kvalitu zvuku možná ani řešit nebudete. Navíc Jambox můžete použít jako hands-free, u kterého o kvalitu už vůbec nejde.

Pokud jste se do Jamboxu zamilovali (třeba kvůli velice povedené reklamě v úvodu článku), můžete začít předobjednávat na stránkách výrobce Jawbone. Cena za tuto hračku je poměrně vysokých $199, na druhou stranu k Jamboxu dostanete také aplikaci MyTalk, která nabídne pro všechny Jawbone zařízení solidní možnosti.

Měl jsem v úvodu článku pravdu, líbí se vám Jambox? 🙂

Aktualizace 25.11.2011

Jak možná už víte, právě dnes probíhají velké slevy na Apple Online Store, které se vztahují k akci “Black Friday”. Slevy se dočkal také Jambox, takže nyní máte unikátní možnost získat tento líbivý produkt se slevou 1.235 Kč! V nabídce je černá a červená verze za 3.514 Kč.

7 comments
 1. Jak dlouho vydrzi iphone 3gs pres BT na vzdalenost 5-10metru prehravat pisnicky?

  1. z článku:
   “Výrobce udává až 10 hodin hraní, ovšem dodává, že samozřejmě záleží na zvolené hlasitosti a dalších faktorech. I kdyby ale byla skutečná výdrž poloviční, 5 hodin není vůbec špatný výsledek.”

 2. Takže další reklama a nic víc. Čekal bych osobní zkušenosti a ne jen výčet toho, co napsal výrobce. Pro mě nemá tenhle článek žádný přínos.

 3. Vzhledem k tomu, že reproduktor ještě není v prodeji, tak napsat osobní zkušenost je malinko problém.

  Článek vyšel proto, že se mě osobně zařízení líbí. Předpokládám, že velká většina lidí ani nevěděla, že je něco podobného na trhu a od toho je tu iPhoneTips, aby vás informoval, takže k ničemu není.

  Kdo si myslí, že jsou naše články reklama, je jednoduše hlupák. Nebo si myslíte, že i Smartmania dostala zaplaceno za tento článek? 🙂
  http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=113&t=21554

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Table Connect: iPhone s Jailbreakem ovládaný přes 58" LCD (video)

Následující článek

Pigeon Squadron: zahrajte si na holuba se vším všudy

Související články