Apple vyvíjí skládací prototypy iPhone, uvedení na trh je stále nejasné

V listopadu loňského roku zpráva citující čínské dodavatele tvrdila, že Apple začal testovat skládací iPhony pro uvedení na trh v roce 2022. Bloomberg včera tuto pověst potvrdil novou zprávou o tom, že Apple nyní pracuje na iPhonu se skládací obrazovkou – ačkoli plán spuštění není znám.

Podle agentury Bloomberg vyvíjí Apple nový model iPhone, který lze složit. Očekává se, že tato nová verze bude konkurovat podobným zařízením Samsung, jako jsou Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Není však jasné, zda tento skládací iPhone uvidí denní světlo. Na obrázku výše můžete vidět skládací telefony různých čínských výrobců, skutečně by mohl vypadat nový iPhone podobně?

Uvidíme někdy skládací iPhone nebo ne?

Zpráva uvádí, že inženýři společnosti Apple již nějakou dobu interně testují prototypy skládacích obrazovek, ale plány na skutečné spuštění takového zařízení jsou stále neznámé. Podle zdroje obeznámeného s tímto tématem Apple ještě nemá plně funkční skládací zařízení, což znamená, že tento prototyp je stále v rané fázi vývoje a nemusí být nikdy uveden na trh.

Designérský tým společnosti Apple diskutoval o několika možnostech skládacího iPhone, včetně zařízení, které má po rozložení stejný 6,7-palcový displej jako iPhone 12 Pro Max. Alespoň prozatím mají prototypy skládacích obrazovek, které Apple testuje, za displejem „většinou neviditelný závěs“.

Pokud se Apple rozhodne uvést na trh skládací iPhone, bude to pravděpodobně nejradikálnější změna iPhonu od představení iPhonu X – kdy společnost přepracovala celý telefon s displejem od okraje k okraji bez tlačítka Domů. Společnosti jako Samsung a Motorola uvádějí skládací smartphony již nějakou dobu, ale některé z nich stále nenabízejí skvělé uživatelské prostředí.

Pro letošní rok se očekává, že Apple představí upgradované verze iPhone 12 se stejným designem, ačkoli Bloomberg nyní tvrdí, že společnost chce přidat Touch ID na obrazovku na iPhony už v letošním roce. Co si myslíte, koupili byste si skládací iPhone?

Předchozí článek

Oceanhorn: Chronos Dungeon přináší do Apple Arcade nové dobrodružství

Následující článek

iPad místo notebooku? Díl 1. – Úvod.

Související články