Firebug: funkční vývojářský nástroj v mobilním Safari

Chcete mít funkční webový vývojářský nástroj Firebug přímo v mobilním Safari? Postup je snadný a není třeba jailbreak ani aplikace.

Pokud patříte mezi webové vývojáře, kteří by chtěli na svém iOS zařízení mít nějaký vývojářský kit, dnes vám ukážeme jak zprovoznit nástroj Firebug přímo v mobilním Safari, bez Jailbreaku nebo instalace aplikací. Jediné, co vám postačí, je záložka a “kus” kódu.

  • V iPadu nebo iPhone otevřete v Safari stránku Martina Koola (člověk, který postup vymyslel)
  • Tuto stránku uložte do záložek pomocí ikony, která je hned vedle adresního řádku. Záložku přejmenujte např. na “Firebug”.
  • V článku Martina Koola v bodě 3 je textová oblast s javascriptovým kódem. Klikněte na ní.
  • Klikněte ještě jednou a vyberte “Vybrat vše”, a pak “Kopírovat”.
  • Nyní je třeba upravit vámi vytvořenou záložku. Klikněte nahoře vlevo na ikonu záložky, vyberte “Upravit”, a klikněte na vaší záložku.
  • Smažte celou webovou adresu (2. řádek). Poté jednou do tohoto místa klikněte, vyberte “Vložit” a potvrďte stisknutím tlačítka “Hotovo” na klávesnici.

A jsme hotoví. Teď už jen stačí jít na jakoukoli stránku a vybrat vaší vytvořenou záložku. Ve spodní části obrazovky se vám objeví funkční Firebug.

Zdroj: martinkool.com

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iTunes - 12 dní Vánoc: Apple rozdává dárky

Následující článek

Orba: jednoduchá, avšak chytlavá strategie na odreagování

Související články

iPad 2: žádné zlepšení rozlišení, ale se dvěma kamerami!

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní "trhák" by měl podle většiny být tzv. "retina" displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.

Apple iOS 4.3 Beta: nové gesta a funkce zachycené na videu

Včera jsme vám psali o něčekaném uvedení iOS 4.3 Beta, která kromě velice diskutované funkce proměnit iPhone ve WiFi HotSpot, odhalila také směr, jakým se Apple bude ubírat na poly dotykového ovládání. Prohlédněte si včerejší video z kanálu CNET, na kterém jsou všechny gesta 4 a 5 prsty velice pěkně zachyceny!