Apple podporuje Světový den vody obnoveným závazkem k udržitelnému využívání vody

Společnost Apple využila dnešní Světový den vody k oznámení svého pokračujícího závazku k existujícím partnerstvím zaměřeným na zvýšení „efektivního a bezpečného“ využívání vodních zdrojů.

Jelikož dodavatelé komponentů pro iPhone pracují na ochraně před suchem, společnost Apple začala Světový den vody (World water day) oznámením o svém partnerství s Mezinárodní aliancí pro udržitelné vodní hospodářství (IASWM). Tato organizace stanovuje standardy a osvědčuje shodu s předpisy pro společnosti odkázané na vodu pro své výrobní procesy.

Apple chce jít příkladem

Ačkoli se jedná o celosvětový závazek, Apple se soustředil na získání certifikátu svých čínských partnerů v dodavatelském řetězci.

„Pevně věříme v sílu příkladu a snažíme se inspirovat podniky v Číně i mimo ni, aby tlačily své dodavatelské řetězce do správy vodních zdrojů,“ uvedl Ge Yue, viceprezident společnosti Apple a výkonný ředitel Greater China.

„Chtěli bychom poblahopřát podnikům v dodavatelském řetězci, které byly nedávno certifikovány Mezinárodní aliancí pro udržitelné vodní hospodářství, ale nikdy se tím nezastavíme,“ pokračoval Ge Yue. „Společně budeme i nadále spolupracovat na vytvoření nového pozitivního dopadu na komunity, které provozujeme, abychom chránili více tohoto cenného sdíleného zdroje.“

Co je vlastně Světový den vody?

Světový den vody je program OSN, který se poprvé konal 22. března 1993. V roce 2018 společnost Apple uzavřela partnerství s IASWM a společnost Chunhua Technology – dodavatel desek plošných spojů společnosti Apple – získala certifikaci Alliance Gold. Následovalo mnoho dalších firem.

„Jsme rádi, že se na našich certifikačních programech účastní stále více společností dodavatelského řetězce společnosti Apple,“ uvedl regionální ředitel IASWM pro asijsko-pacifickou oblast Aliance pro udržitelné vodní hospodářství Xu Yu, „což zdůrazňuje dopad a sílu našeho partnerství se společností Apple podporovat prvotřídní správu vodních zdrojů. “

„Správa skutečných vodních zdrojů vyžaduje spolupráci a vedení,“ pokračoval Xu Yu. „Neustálé zlepšování standardů společnosti Apple pro sebe a podniky dodavatelského řetězce je příkladem pro celé odvětví.“

Apple tvrdí, že jeho spolupráce s Aliancí je součástí jejího programu Clean water. V roce 2019 tento projekt zachránil na celém světě odhadem celkem 9,3 miliardy galonů sladké vody. Podle oznámení Apple o Světovém dni vody to vzrostlo na 41,3 miliard galonů.

Předchozí článek
2 miliony pokuta

Apple v Brazílii čelí pokutě za absenci nabíječky u iPhonu

Následující článek

Náhlavní souprava Applu pro AR bude obsahovat technologii sledování očí a rozpoznávání duhovky

Související články