Apple chce rozšířit virtuální realitu ponožkami se zpětnou vazbou

Apple bere připravované zařízení pro virtuální realitu (Apple AR) velmi vážně a dělá vše proto, aby přišel s něčím, co na trhu nemá konkrenci. Zdá se, že budoucí uživatelé se nemusí omezovat na to, co mohou vidět prostřednictvím „Apple Glass“. Zařízení může také uživatelům poskytnout zpětnou vazbu prostřednictvím ponožek navržených společností Apple.

Apple již dříve prodával ponožky, ale spíše jako chránič iPod než obuv. Nyní zkoumá přinejmenším technologii, díky které by se ponožky – a boty – staly klíčovou součástí celého zážitku z Apple AR. „Haptic output devices,“ je nově udělený patent společnosti Apple, který se týká poskytování zpětné vazby uživateli napříč mnoha různými kombinacemi zařízení a oblečení.

Haptické ponožky nebo boty? Proč ne

„Haptická výstupní zařízení mohou zahrnovat struktury ve tvaru chodidla, jako jsou ponožky a boty s dutinami konfigurovanými pro příjem nohou uživatelů,“ uvádí patent. „Haptická výstupní zařízení mohou také zahrnovat nožní plošiny s rovnými vnějšími povrchy, na kterých může uživatel stát.“

Nejde jen o to stát. Výkresy doprovázející patent ukazují řadu možných zařízení, od tlačítek po komory ve tvaru rtěnky. Většina má být součástí větších zařízení – jako jsou ponožky a boty – a patent společnosti Apple se týká vyvážení zpětné vazby s pohodlím.

„Pokud nebudete postupovat opatrně, haptický výstup může být příliš slabý nebo nemusí poskytovat uživateli požadovaný pocit,“ pokračuje patent, „haptický výstup nemusí být aplikován na vhodné místo na těle uživatele nebo haptický výstup zařízení může být příliš objemný nebo obtížně použitelný.“

Hlavní část popisu patentu se soustřeďuje na příklad „haptického výstupního zařízení konfigurovaného pro nošení na noze uživatele“. Tato „nosná konstrukce nositelná nohama“ je obvykle rozdělena na „spodní část a horní část.“

„Haptické výstupní komponenty jsou uspořádány do řádků a sloupců a sahají od spodní části nohy uživatele k horní části nohy uživatele,“ říká Apple.

Patent společnosti Apple jako vždy podrobně popisuje komponenty. Lze si tedy snadno představit hru na bruslení, například když máte na sobě „ Apple Glass“.

„Během provozu mohou být generovány smykové síly a síly kolmé k vnitřním povrchům opěrné plochy ve tvaru chodidla a / nebo k vnějšímu povrchu plošiny pro nohy,“ pokračuje patent. „Tyto síly mohou uživateli poskytnout pocit odpočinku nebo klouzání po kachličkovém povrchu nebo jiném povrchu s nepravidelnostmi povrchu. Třecí účinky (např. Odolnost proti bočnímu pohybu) a další účinky mohou být vyvolány také pomocí haptických výstupních zařízení.“

Patent je připisován plodnému vynálezci společnosti Apple, Paulu X. Wangovi. Mezi jeho mnoha předchozími patenty a patentovými přihláškami pro společnost je jeden pro haptický systém, který dokáže sledovat uchopení Apple Pencil.

Předchozí článek

Budoucí dotykové obrazovky iPhonu budou detekovat i vlhké prsty

Následující článek
2 miliony pokuta

Apple v Brazílii čelí pokutě za absenci nabíječky u iPhonu

Související články