Apple testuje microLED displeje pro zlepšení kvality svých zařízení

Apple vyvíjí metodu zajišťující lepší kvalitu displejů. Jedná se o displeje microLED, které mají oproti OLED řadu výhod a které by mohly být použity v budoucích zařízeních, jako jsou Apple Watch nebo iPhone. Displeje MicroLED ve srovnání s displeji LCD nebo OLED nabízejí lepší kontrast, rychlejší dobu odezvy a nižší spotřebu energie.

Jak však Apple uvádí v patentu uděleném v úterý, displeje microLED mají nevýhodu. Spoléhají na techniky „pick-and-place“ a technologie lepení, které jsou náchylné k určitým nedokonalostem umístění nebo lepení. Z tohoto důvodu je schopnost testovat displej microLED během výrobního procesu zásadní.

Jedná se o systém, který společnost Apple stanoví v patentu nazvaném „ Testování mikroskopických diod “.

MicroLED displeje jsou v procesu testování

Pomocí specifických testovacích aparátů a architektur Apple popisuje metodu, která dokáže identifikovat a přesně určit konkrétní microLED nebo ovladače řádků/sloupců, než budou umístěny na displej.

Systém je navržen tak, aby zachytil jakékoli vady nebo LED diody fungující na nestandardní úrovni před procesem lepení. Jakmile je problém zjištěn, lze jej opravit jednodušším a efektivnějším způsobem.

„Řídicí jednotka nebo samostatná řídicí jednotka stanoví, zda mikrodrivery nebo připojené LED diody fungují správně,“ píše Apple. „V některých provedeních může být toto stanovení provedeno optickým skenováním displeje. Navíc nebo alternativně lze měřit proudy nebo napětí budících obvodů, aby se určil očekávaný pokles napříč pixely, který se očekává, když LED a mikroprocesory fungují správně.“

Jakékoli konkrétní mikroprocesory nebo diody LED lze zlikvidovat a nahradit je jinými. Apple také poznamenává, že mapování lze použít k nasazení náhradních mikrodriverů nebo LED diod místo vadných bez ohledu na to, kdy k testování dojde.

Testování může být konkrétnější a rozdělené do různých klasifikací. Pokud je jas parteru displeje pod očekáváním, mohl by Apple provést bližší test, aby zjistil, zda selhaly konkrétní LED diody nebo zda mikrodriver způsobil špatný výkon řady LED.

Společnost Apple o patent požádala poprvé v březnu 2018. Jako vynálezce uvádí Mahdi Farrokh Baroughi, Bo Yang, Xiang Lu a Hopil Bae. Z nich byl Bae již dříve jmenován na patent týkající se adaptivní regulace jasu.

Patenty neposkytují žádné informace o tom, kdy může technologie, kterou popisují, debutovat. Kromě toho společnost Apple každý týden ukládá a získává řadu patentů, takže nejsou zárukou budoucích plánů.

Minulé zprávy však naznačují, že Apple může plánovat zavedení microLED displejů v Apple Watch v roce 2023 nebo 2024. Foxconn také údajně pracuje na získávání objednávek od Apple pro displeje microLED pro iPhone.

Předchozí článek

Budoucí AirPods by mohly použít ultrazvuk k detekci správného umístění

Následující článek

Fenomén Clubhouse a jeho velký problém

Související články