Apple přidal iPhone 6 na seznam historických produktů

Osm let poté, co byl v roce 2014 uveden na trh iPhone 6, přidal Apple toto staré zařízení na svůj seznam historických produktů. iPhone 6s a iPhone 6s Plus byly klasifikovány jako staré v únoru 2022 a nyní iPhone 6 a iPhone 6 Plus potká stejný osud. Když byl uveden iPhone 6s, Apple nadále prodával iPhone 6 jako svou levnější nabídku. Nakonec se zastavil prodej, jakmile byl v roce 2016 vydán iPhone 7.

iPhone 6 znamenal řadu novinek

S řadou iPhone 6 to bylo poprvé, kdy Apple představil větší variantu „Plus“ pro iPhone. Vyznačoval se také zcela novým designem se zakřivenými okraji, který nahradil starší plochý design iPhone 4 až iPhone 5s.

Apple také spustil Apple Pay spolu s iPhone 6, jeho bezpečný platební systém pro ukládání kreditních a debetních karet v aplikaci Wallet, kterou mohou zákazníci používat k nákupu zboží.

Apple považuje jeden ze svých produktů za starý, když je přestal distribuovat k prodeji před více než pěti a méně než sedmi lety.

Společnost poskytuje servis a díly pro vintage produkty po dobu až sedmi let nebo podle požadavků zákona.

Zastaralé produkty jsou ty, které Apple přestal distribuovat k prodeji před více než sedmi lety – ale protože se iPhone 6 prodával až do roku 2016, ještě tam úplně nejsme. Veškeré hardwarové služby jsou zastaveny pro zastaralé produkty, s výjimkou některých počítačů Mac, které mohou přijímat opravy pouze na baterii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple iPhone 14 Pro Max má nejlepší displej na světě

Následující článek

Touch ID už se do iPhonu pravděpodobně nikdy nevrátí

Související články