Apple přidal iPhone 6 na seznam historických produktů

Osm let poté, co byl v roce 2014 uveden na trh iPhone 6, přidal Apple toto staré zařízení na svůj seznam historických produktů. iPhone 6s a iPhone 6s Plus byly klasifikovány jako staré v únoru 2022 a nyní iPhone 6 a iPhone 6 Plus potká stejný osud. Když byl uveden iPhone 6s, Apple nadále prodával iPhone 6 jako svou levnější nabídku. Nakonec se zastavil prodej, jakmile byl v roce 2016 vydán iPhone 7.

iPhone 6 znamenal řadu novinek

S řadou iPhone 6 to bylo poprvé, kdy Apple představil větší variantu „Plus“ pro iPhone. Vyznačoval se také zcela novým designem se zakřivenými okraji, který nahradil starší plochý design iPhone 4 až iPhone 5s.

Apple také spustil Apple Pay spolu s iPhone 6, jeho bezpečný platební systém pro ukládání kreditních a debetních karet v aplikaci Wallet, kterou mohou zákazníci používat k nákupu zboží.

Apple považuje jeden ze svých produktů za starý, když je přestal distribuovat k prodeji před více než pěti a méně než sedmi lety.

Společnost poskytuje servis a díly pro vintage produkty po dobu až sedmi let nebo podle požadavků zákona.

Zastaralé produkty jsou ty, které Apple přestal distribuovat k prodeji před více než sedmi lety – ale protože se iPhone 6 prodával až do roku 2016, ještě tam úplně nejsme. Veškeré hardwarové služby jsou zastaveny pro zastaralé produkty, s výjimkou některých počítačů Mac, které mohou přijímat opravy pouze na baterii.

Předchozí článek

Apple iPhone 14 Pro Max má nejlepší displej na světě

Následující článek

Touch ID už se do iPhonu pravděpodobně nikdy nevrátí

Související články

Apple: nejlepší čtvrtletí historie, tržba 26,74 miliardy dolarů

Apple před několika hodinami oznámil finanční úspěch za první fiskální období tohoto roku (končící 25.12.2010). Slovo "úspěch" jsem použil záměrně, protože pro Apple nedopadl poslední kvartál vůbec špatně. Naopak, americká společnost zaznamenala nejlepší čtvrtletí v historii, protože jen prodejem 4.13M Maců, 16.24M iPhonů, 19.45M iPodů a 7.33M iPadů si Apple vydělal 15,68 miliardy dolarů!