Podle studie by mohly AirPods fungovat jako naslouchátka

Namísto použití naslouchátek a potenciálního vystavení určitému sociálnímu stigmatu by se ti, kteří mají mírnou ztrátu sluchu, mohli podle studie spoléhat na vlastnosti zesílení sluchu s pomocí AirPods.

Apple nepropaguje sestavu AirPods jako produkt pro zdraví, ale při spárování s Apple Health může uživatel vytvořit sluchový profil pro sluchové zesílení. V zásadě mohou AirPods Pro fungovat jako levný první krok k přijetí potřeby naslouchátka.

Výzkumná firma Auditory Insight studovala data studie sluchu společnosti Apple, aby poskytla určitý kontext. Podle Auditory Insight se uživatelé mohou při zlepšování sluchu a zdraví po celý den spolehnout na funkci zesílení v AirPods Pro, spolu s aktivním potlačením hluku (ANC) a režimem Transparency.

Nepůjde o plnohodnotná naslouchátka

AirPods Pro nemohou nahradit tradiční naslouchátka, zejména u osob s těžkou ztrátou sluchu, ale mohou poskytnout poloviční krok k uvědomění si ztráty sluchu. Pokud si uživatel s mírnou ztrátou sluchu uvědomí, že AirPods Pro může zesílit jeho sluch a do jisté míry ho chránit pomocí ANC, může v budoucnu naslouchátko lépe přijímat.

Studie Apple Research měla u tisíce účastníků od března 2020 do března 2021 zaznamenávat údaje o jejich sluchu a odpovídat na některé otázky. Údaje ze studie ukázaly, že 25 procent účastníků pociťuje denní průměr vystavení zvuku prostředí, který je vyšší než limit doporučený Světovou zdravotnickou organizací.

Nositelé Apple Watch poskytli ještě více dat díky tomu, že monitorovali hluk prostředí a upozorňovali uživatele na extrémní hluk. Tato data a data o ze sluchátek jsou uložena v Apple Health a mohou poskytnout uživateli přehled o tom, jak se jejich zdraví sluchu v průběhu času mění.

Režim Transparency umožňuje uživateli spárovat AirPods Pro s audiogramem a vytvořit tak jedinečný zvukový profil. Tento profil umožňuje AirPods Pro zesílit určitý hluk, který by byl jinak neslyšitelný pro někoho se ztrátou sluchu.

Auditory Insights tvrdí, že AirPods Pro však nejsou dokonalou náhradou naslouchátek. Audiogram musí být vyplněn v samostatné aplikaci a importován do Apple Health, což je překážka pro některé uživatele, kteří o této funkci nemusí vědět. AirPods Pro mají také výdrž baterie pouze 4,5 hodiny, což omezuje, jak dlouho může uživatel nepřetržitě používat jeden pár po celý den.

Zesílení také není dokonalé. Podle studie Auditory Insights nemohly AirPods Pro zesilovat vysoké zvuky ani konvenční naslouchátka.

Auditory Insight naznačuje, že vzhledem k údajům o zdraví, které společnost Apple shromáždila, by společnost mohla učinit velké kroky v tomto odvětví v oblasti budoucího hardwaru. Zatímco současné modely jsou omezeny schopnostmi zesílení a výdrží baterie, budoucí modely by mohly tato zjištění implementovat přímo.

Výzkumná firma navrhuje, aby ze zjištění studie vyplynula jedna ze dvou akcí. Navrhuje, že buď Apple vylepší budoucí hardware pro lepší zesílení a ochranu sluchu, nebo může odvětví sluchadel inovovat a přinést ANC a další funkce do dostupných naslouchátek.

Předchozí článek

Návod: aplikace WidgetPod vám přidá ovládání hudby mezi widgety

Následující článek

Budoucí iPhony by mohly fungovat i jako nouzové majáky

Související články

iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.