Co se změnilo ve světě iPhonu za rok 2018

Ačkoliv náš web nebyl nějakou dobu v provozu, okolní svět se nezastavil. A přesně proto jsme si pro vás připravili sérii tří článků, ve kterých vám v rychlosti zrekapitulujeme, jaké novinky se ve světe iPhonu udály v letech 2018-2020.

První z minisérie se tedy bude týkat roku 2018, ve kterém se toho sice tolik revolučního neudálo, ale to neznamená, že novinky toho roku nestojí za zmínku. Apple totiž odhalil „novou” politiku, která zahrnovala představení hned tří modelů iPhonu v podstatě stejného designu.

iPhone XR

U tohoto mobilu to Apple poprvé od doby iPhonu 5C zkusil s barvičkami, a tak nám byl představen model iPhone XR. Ten si ještě nyní můžete pořídit, a to hned v šesti barvách a dvou kapacitách úložiště. Barevné provedení sic mohlo působit dojmem, že bude telefon z toho levnějšího spektra, opak byl však pravdou. iPhone XR začínal na 22 450 korunách, za které jste ale velmi výkonný procesor, kvalitní fotoaparát, čtečku FaceID a to vše v rok starém designu.

iPhone XS a XS Max

Designově si tyto modely s iPhonem XR byly téměř na chlup podobné, stejně tak ani procesor se nelišil. Modely XS vyčnívaly zejména novým „Super Retina” displejem, nebo jednoduše OLED technologií, kterou konkurence používala už léta. Vyšší kontrast a podpora HDR tedy mohly znít revolučně, jen škoda, že na to Apple nepřistoupil dříve. Rozhodnutí o koupi ale mohl přesvědčit i jeden teleobjektiv navíc, který pomohl tvořit lepší portrétní fotky. A pro zajímavost – jednalo se o poslední modely s podporou 3D Touch, kterého se Apple od té doby zbavil.

Předchozí článek

Podívejte se na nejnovější dronové záběry Apple Parku

Následující článek

Svět iPhone v roce 2019

Související články