Co se změnilo ve světě iPhonu za rok 2018

Ačkoliv náš web nebyl nějakou dobu v provozu, okolní svět se nezastavil. A přesně proto jsme si pro vás připravili sérii tří článků, ve kterých vám v rychlosti zrekapitulujeme, jaké novinky se ve světe iPhonu udály v letech 2018-2020.

První z minisérie se tedy bude týkat roku 2018, ve kterém se toho sice tolik revolučního neudálo, ale to neznamená, že novinky toho roku nestojí za zmínku. Apple totiž odhalil „novou” politiku, která zahrnovala představení hned tří modelů iPhonu v podstatě stejného designu.

iPhone XR

U tohoto mobilu to Apple poprvé od doby iPhonu 5C zkusil s barvičkami, a tak nám byl představen model iPhone XR. Ten si ještě nyní můžete pořídit, a to hned v šesti barvách a dvou kapacitách úložiště. Barevné provedení sic mohlo působit dojmem, že bude telefon z toho levnějšího spektra, opak byl však pravdou. iPhone XR začínal na 22 450 korunách, za které jste ale velmi výkonný procesor, kvalitní fotoaparát, čtečku FaceID a to vše v rok starém designu.

iPhone XS a XS Max

Designově si tyto modely s iPhonem XR byly téměř na chlup podobné, stejně tak ani procesor se nelišil. Modely XS vyčnívaly zejména novým „Super Retina” displejem, nebo jednoduše OLED technologií, kterou konkurence používala už léta. Vyšší kontrast a podpora HDR tedy mohly znít revolučně, jen škoda, že na to Apple nepřistoupil dříve. Rozhodnutí o koupi ale mohl přesvědčit i jeden teleobjektiv navíc, který pomohl tvořit lepší portrétní fotky. A pro zajímavost – jednalo se o poslední modely s podporou 3D Touch, kterého se Apple od té doby zbavil.

Předchozí článek

Podívejte se na nejnovější dronové záběry Apple Parku

Následující článek

Svět iPhone v roce 2019

Související články

MacBook: dočkají se Apple notebooky integrovaného 3G modemu?

Bylo by to totiž více než logické. Dokáži si i tvrdit, že je s podivem, že Apple své MacBooky neosadil 3G modemy už dávno. Zejména u MacBook Air by byla tato změna více než vítaná. A právě u jmenovaných Airů přišel Apple s dotazníkem pro vybrané vlastníky tohoto přenosného počítače, zaměřeného zejména na používání 3G internetu na notebooku.

iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.

Things pro iPhone: recenze oblíbeného GTD manažera (1. část)

Things je jedna z nejznámějších GTD (Getting things done) aplikací. A to jak na iPhone, tak i na iPadu či na Macu. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme krátký čtyřdílný seriál, který postupně zrecenzuje tuto aplikaci skrz všechny 3 platformy a nakonec zrecenzujeme Things jako celek. Jako první jsme se samozřejmě rozhodli začít od nejmenšího - tudíž verzí pro iPhone (či iPod touch).