Apple najal zkušeného manažera Lamborghini, aby pracoval v týmu Apple Car

Apple najal bývalého manažera Lamborghini, aby pomohl vést design jeho pověstného Apple Car, což signalizuje, že společnost stále pokračuje v projektu. Výrobce iPhonů najal Luigiho Taraborrelliho, 20letého veterána Lamborghini, který v automobilce dohlížel na dynamiku podvozku a vozidla, uvedla agentura Bloomberg.

Silná podpora týmu

Během svého působení v Lamborghini Taraborrelli pracoval na modelech jako Urus, Huracan a Aventador, stejně jako na Huracan Sterrato a koncepčním voze Asterion. Spolu s prací na vývoji podvozku Taraborrelli také pracoval v oblastech, jako je ovládání, odpružení, řízení, brzdy a ráfky.

Na nějaké podobě „Apple Car“ se údajně léta pracovalo pod kódovým označením Project Titan. Automobilový tým Applu však na své cestě zaznamenal řadu neúspěchů, odchodů a silničních nerovností. Naposledy tým přišel o automobilového inženýra pouhých šest měsíců po jeho přijetí.

Rozsah „Apple Car“ se také vyvíjel. Ačkoli původně chtěl Apple vyrobit vozidlo v plném měřítku, nakonec změnil rychlost a zaměřil se na základní autonomní systémy. V poslední době se zdá, že se obrátil zpět k vytvoření skutečného sériového vozu.

Podle posledních informací má být „Apple Car“ plně elektrické vozidlo bez řidiče. Poslední koncepty naznačují, že by vozu mohl chybět volant a místo toho by mělo čtyři sedadla směřující dovnitř.

Předchozí článek

iPhone 14 Pro získá lepší OLED obrazovku než iPhone 14

Následující článek
apple reklamy

Apple plánuje do iOS vložit další reklamy. Takto budou vypadat.

Související články