Apple má více než 1,8 miliardy aktivních zařízení – to je nárůst o 150 milionů za poslední rok

Popularita zařízení od Applu neustále roste a je pravděpodobné, že bude růst i nadále. Apple dosáhl své vůbec nejvyšší instalační základny s více než 1,8 miliardami aktivních zařízení používaných zákazníky po celém světě, což je meziroční skok z 1,65 miliardy zařízení.

Zájmu o nákup pomohla i pandemie

Během hovoru o výdělcích za první čtvrtletí sdělil generální ředitel společnosti Apple Tim Cook , že celková základna instalací zařízení Apple přesáhla 1,8 miliardy uživatelů. Tomu napomohla zvýšená poptávka po produktech Apple během pandemie. Když byli lidé uzamčení doma, měli větší motivaci nakupovat elektroniku než v době před pandemií.

Počet používaných zařízení Apple stále roste. Změna aktivních zařízení od roku 2019 do roku 2020 byla 100 milionů, nárůst od roku 2020 do roku 2021 pak činil 150 milionů. Poté se celková částka do roku 2022 zvýšila o dalších 150 milionů.

Samotný iPhone byl v prázdninovém čtvrtletí zodpovědný za tržby ve výši 76,1 miliardy dolarů. Apple má také v roce 2022 rekordně vysoký podíl na čínském trhu.

Apple vydělal 123,9 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 11 %. Jak pandemie pokračuje, zdá se, že největší dopad Applu na prodeje je uspokojení poptávky během globálního nedostatku procesorů. Je pravděpodobné, že v následujících letech bude Apple slavit i další rekordy.

Předchozí článek

Apple chce zmenšit MacBook Pro odstraněním mřížek reproduktorů

Následující článek

Tim Cook říká, že Apple vidí v metaverse potenciál a bude podle toho investovat

Související články