Podle analytika se nyní ve světě používá už miliarda iPhonů

Jaký má iPhone potenciál? Obrovský, hodnota celé společnosti Apple raketově roste, stejně jako počet uživatelů produktů od Applu. Největším milník v historii společnosti byl však už pokořen, dosáhlo se miliardy aktivních zařízení, tedy používaných iPhonů. Vyplývá to podle analýzy zveřejněné předním odborníkem Applu, Neilem Cybartem, podle které je po celém světě miliarda aktivních iPhonů.

Společnost Apple uvedla, že dosáhla už v červenci 2016 miliardy prodaných telefonů iPhone, ale to nezohledňuje velké množství zařízení, které by bylo zničeno, recyklováno nebo vyřazeno z provozu. V novém příspěvku na blogu společnosti Cybart napsal, že „podle mého odhadu Apple minulý měsíc překonal největší milník“. „Třináct let po zahájení prodeje zůstává iPhone stále nejoblíbenějším a nejprodávanějším smartphonem,“ uvedl.

Apple staví na svém vlajkovém produktu

Dodal: „Konkurenti pokračují v nestydatém kopírování iPhonu nebo jsou minimálně silně ovlivněni iPhonem. Pokud jde o budoucnost, mezi hlavní priority společnosti Apple pro iPhone patří hledání způsobů, jak udržet zařízení v centru životů lidí a zároveň si uvědomit změnu paradigmatu, kterou zavádí nositelná zařízení. “ Společnost Apple dosud uvedla 29 telefonů iPhone na stále se rozšiřující trh smartphonů. Zvyšující se počet používaných telefonů iPhone znamená, že po jejich servisních jednotkách existuje také větší poptávka než kdy dříve, uvedl Cybart a dodal, že podnikání v oblasti iPhone se do značné míry změnilo v prodej upgradu stávajícím vlastníkům. Podle Forbesu využil Apple rostoucího počtu uživatelů iPhone k vytvoření celého ekosystému kolem svého vlajkového produktu. To znamená, že iOS zůstává prioritou pro trh aplikací, zatímco s iCloudem vytvořil Apple rozsáhlý svět s připojeným streamovacím obsahem, telefony, nositelnými zařízeními a televizory.

Ještě se vrátíme pár let zpět. Společnost se dotkla milníku prodeje jedné miliardy iPhonů krátce poté, co dosáhla svého vrcholu v roce 2015 (co se týče míry prodejů). Od té doby prodeje iPhonů výrazně kolísaly. Cybart uvedl, že nositelná zařízení mohou být klíčem k pokračování růstu společnosti Apple stejným způsobem, jakým se iPhony dostaly k první miliardě uživatelů. “I když iPhone mohl být zodpovědný za to, že se Apple dostal k miliardě uživatelů, nositelná zařízení mají slušnou šanci dostat Apple ke dvěma miliardám uživatelů,” dodal.

Předchozí článek

Nabitý iPhone rok 2020

Následující článek

Společnost Apple plánuje výrobu elektromobilu

Související články