Apple chce, abyste se mohli dotýkat a cítit věci v AR nebo VR

Digitální prvky v reálném světě prostřednictvím Apple Vision Pro nestačí vidět, Apple chce uživatelům poskytnout kompletní smyslový zážitek. Nově udělený patent se zdá být dalším patentem, který odhaluje, že Apple zkoumá chytré prsteny, jako je takzvaný „ Apple Ring“. Přichází po nedávných zvěstech, že takový prsten je na spadnutí a že Apple stále více tlačí na výrobu nositelných zařízení.

Co nový patent ukazuje?

Přesto se zdá, že „zařízení namontované na prstech se senzory a haptikou“, nově udělený patent společnosti Apple, se zdá být méně o tom, co byste mohli udělat s chytrým prstenem, ale spíše o tom, že nás všechny zasadíte do světa Apple AR. Některé detaily určitě popisují prsteny, ale většina z nich se týká snímačů konečků prstů. Někdy jsou to senzory na každém prstu, a přestože Apple nikdy nikomu nezabrání v nákupu 10 chytrých prstenů, popisy jsou pro manipulaci s objekty AR vhodnější. Zvláště když Apple začíná srovnáním této myšlenky s používáním rukavic.

„Elektronická zařízení, jako jsou počítače a náhlavní zobrazovací systémy, se někdy ovládají pomocí vstupně-výstupních zařízení, jako jsou rukavice,“ říká. “Rukavice může mít senzory, které detekují pohyby rukou uživatele.”

Nicméně použití „nositelných zařízení ke shromažďování vstupů pro ovládání elektronických zařízení může představovat problémy,“ pokračuje Apple. „Pokud nebudete dbát, zařízení, jako je rukavice, může ovlivnit schopnost uživatele cítit předměty v okolí uživatele,“ říká patent, „může být nepohodlné používat nebo nemusí od uživatele získat vhodný vstup. “

Navrhovaným řešením společnosti Apple je „nositelné zařízení, jako je zařízení nasazené na prst, které lze použít ke shromažďování vstupu z prstů uživatele, když uživatel interaguje s povrchy v prostředí uživatele, a může být použito k poskytování kliknutí a jiných hmatových výstupů během tyto interakce.”

Skutečně se budeme dotýkat

Takže pokud vám někdo hodí virtuální míč, když máte na sobě Apple Vision Pro a podobná nositelná zařízení, haptické senzory v konečcích prstů by mohly napodobit pocit, že ho chytíte. Nebo pokud používáte upřímně neadekvátní virtuální klávesnici ve visionOS, alespoň jste mohli „cítit“, když stisknete klávesu. Stejně jako předává pocit uživateli, tak i používání prstenů nebo zařízení nasazených na prstech může hlásit informace zpět do systému.

„Vstup, který je shromážděn tímto způsobem, může zahrnovat informace o tom, jak pevně uživatel tlačí na předměty (vstup stisku prstu),“ říká Apple, „vstup klepnutí prstem spojený s lehkým klepáním prstem uživatele o povrch, bočním pohybem prstu informace, jako jsou informace o smykové síle, které udávají, jak pevně uživatel tlačí prstem do strany na povrch, a další uživatelské vstupy.”

Tyto “informace o smykové síle” lze také interpretovat jako vstup do aplikace. “To umožňuje, aby byl konec prstu uživatele použit jako ukazovací zařízení (např. jako joystick),” pokračuje patent, “které může ovládat kurzor na obrazovce nebo jinou nastavitelnou systémovou funkci v zařízení.”

Nově udělený patent je připsán 12 vynálezcům, včetně plodného Paula X. Wanga. Jeho předchozí související práce zahrnuje patent na hmatovou zpětnou vazbu na Apple Pencil .

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Budoucí Apple Vision Pro může dávat pozor na svalové napětí v těle uživatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
Apple

Apple poráží Samsung na evropském trhu smartphonů

Následující článek
AI

Nepřepisujte poznámky z porad ručně. Víme, jak na to jedním kliknutím myši

Související články

Přechod na OS X: jaké aplikace rozhodně neminout (1. část)

Vzhledem k tomu, že přibližně za měsíc by měla vyjít nová verze OS X (dříve Mac OS X) pojmenovaná Lion, jsme se rozhodli vám přinést aplikace, které byste na OS X rozhodně neměli minout. Navíc jsme se rozhodli vycházet již z nové verze, Lionu, která je již v dnešní testovací verzi velmi stabilní a přináší několik novinek, které by jinak, pokud by jsme na tento systém pohlíželi ze Snow Leopardu, nebyly tak aktuální.