Dnes v 19:00 bude představen MacBook Pro a iPhone 7.

Je kolem toho takový humbuk, že si toho nelze nevšimnout. Dnes, 7. září, budou představeny nové iPhony 7 a 7 Plus společně s novou generací MacBooku. Jak už bývá zvykem, tak se vše o nových produktech vědělo již měsíce dopředu.

iPhone 7 by měl totiž navždy zaříznout 3,5mm jack na sluchátka, nahradí jej pouze lightning konektor. Proč to Apple dělá, to není až tak jasné, ale podle všeho to tak bude. Otázkou je, jak budeme poslouchat hudbu se skoro vybitým telefonem? Další novinkou by měla být přístupná 256GB varianta, která už bude pouze pro opravdové “fajnšmekry”, kteří netočí jinak, než ve 4K a nafotí přes 200 fotek za den v nejvyšším rozlišení. Docela zajímavou změnou bude také vyřazení šedé barvy z nabídky, tu však mají nahradit dva druhy černé. Lesklá a matná. Designovou, ne tak důležitou, změnou bude přesunutí plastových předělů na horní stranu telefonu, což pro nás bude znamenat maximální jednoduchost zadní strany. Antény se tedy potáhnou po horním a spodním okraji iPhonu. Důležitou novinkou, která souvisí s fotoaparátem je ta, že u iPhonu 7 Plus naleznete (pořád vystouplé) 2 čočky fotoaparátu, což zapříčiní rychlejší zaostřování a lepší citlivost na barvy a světlo celkově.

7-black
iPhone 7 v černé barvě podle Martina Hájka. (Zdroj: martinhajek.com)
7-pro
iPhone 7 Plus (Nebo PRO?) (Zdroj: martinhajek.com)

U MacBooků toho tolik nebude. Ty by se měly dočkat OLED dotykového pásma nad klávesnicí, které má nahradit fyzické F klávesy. Novinkou má být i čtečka otisků prstů TouchID nebo, jako klasicky, zvýšení výkonu.

capture
OLED displej nad klávesnicí s užitečnými funkcemi jako například regulace hudebního přehrávače nebo informace o stahování. (Zdroj: martinhajek.com)

Spekulace se otočily dokonce i na asistentku Siri, jež by měla nově umět i v českém jazyce a na Apple Watch 2, které mají mít vyšší výdrž baterie.

Apple Event 2016 začíná v 19:00 našeho času, sledovat jej můžete na oficiálních stránkách Applu z Apple zařízení nebo z prohlížeče Microsoft Edge na Windows 10.

(Všechny fotografie převzaty od designera Martina Hajka)

Předchozí článek

Natočte cibuli, možná vyhrajete filmovou cenu. Apple vydal další reklamy.

Následující článek

Kolik dat vám měsíčně spotřebuje Spotify?

Související články