Apple by chtěl přinést rozpoznávání obličeje i na další přístroje

Podle některých zpráv Apple doufá, že do všech svých větších produktů přidá technologii rozpoznávání obličeje. Od chvíle, kdy byls v roce 2017 uvedens na trh s iPhonem X, se snímač FaceID dostal na většinu zařízení Apple. Dostal se také do některých iPadů, přičemž modely Pro také dostaly stejné senzory.

Přidání FaceID na Mac?

Ale zbytek řady Apple zatím těží z vývoje rozpoznávání obličeje společnosti Apple. Apple přinesl svůj snímač otisků prstů, známý jako TouchID, na některé ze svých nejnovějších počítačů Mac – ale to je jediný biometrický senzor, který kterýkoli z jeho počítačů má.

Přidání rozpoznávání obličeje do počítačů, jako je Mac, by mu umožnilo zkontrolovat, kdo jej používá, stejně rychle jako v telefonu a bez jakéhokoli vstupu od uživatelů. Jako takový by také mohl pomoci odstranit notoricky nejistý systém hesel.

Nová fáma naznačuje, že by k tomu mělo dojít „během několika let“. Podle Marka Gurmana, který odhalil řadu hlavních plánů Applu v posledních letech, se to letos nestane, ale přijde to brzy. Navrhl, že za stejnou dobu budou všechny iPhony a iPady společnosti Apple provádět stejnou změnu. Verze iPhonu SE a iPadu, které nejsou Pro, stále používají starší technologii snímání otisků prstů.

Gurman již dříve naznačil, že přepracovaný iMac měl obsahovat Face ID, ale plán byl odložen. Zahrnout technologii do počítačů Mac je obtížnější, protože jejich displeje jsou ve skutečnosti tenčí než menší produkty, jako je iPhone, poznamenal.

V posledních letech Apple pracoval na tom, aby přinesl řadu hardwarových vývojů, které poprvé v iPhonu debutovaly na jeho počítačích Mac. Snad nejznámější z nich je M1, první čip, který sám navrhl a který si hodně půjčuje na práci na procesorech v iPhonu a iPadu.

V budoucích verzích iPhonu by Apple mohl technologii použitou pro rozpoznávání obličeje vložit do samotných obrazovek, aby odstranil zářez v horní části telefonů, navrhuje Gurman. To by pro společnost mohl být způsob, jak odlišit dražší telefony od levnějších.

Další renomovaný analytik Ming-Chi Kuo navrhl, že by tato technologie mohla být připravena přinést tuto aktualizaci na iPhony do roku 2023.

Předchozí článek

Lightning - smrt boha blesku?

Následující článek

Archív archívů

Související články